Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji Bağlı Ortaklıklarından İki Açıklama

Mia Teknoloji bağlı ortaklıklarından birisi mevcut bir sözleşmeyi feshederken, bir diğer duyuru depolamalı GES ön lisans başvurusu için geldi.
Mia Teknoloji Bağlı Ortaklıklarından İki Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mia Teknoloji A.Ş., bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na iki gelişmeyi bildirdi. Şirket, bağlı ortaklığı Enerjey Enerji A.Ş’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan İkihan Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. tarafından Depolamalı Elektrik Üretim Santrali Projesi için 45MWe Fotovoltaik Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretim Santrali ve bu santrale bütünleşik 45MWh kapasiteli Elektrik Depolama Tesisi kurmak amacıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na ön lisans başvurusunda bulundu.

Diğer duyuru ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile daha önce yapılan iş ortaklığını içeriyor. Mia Teknoloji’nin bağlı ortaklığı Tripy Mobility Teknoloji A.Ş. ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan Elektrikli Bisiklet Paylaşım Sistemleri İşletme Sözleşmesinin karşılıklı anlaşılarak fesh edildiği açıklandı.

Söz konusu karar sözleşme kapsamında hazırlanan finansal fizibilite sonuçlarının, proje başlama tarihinin kış mevsimine gelmesine bağlı olarak, istenilen düzeye çıkmaması nedeniyle alındı.

Konusun 2024 yılının ilk çeyreğinde yeniden görüşülmesi konusunda da mutabakata varıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın