Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tarım Kredi’den Fiyat İddialarına Cevap: Gerçeği Yansıtmıyor!

Tarım Kredi Kooperatif Maket Yönetim Kurulu, bazı ürünlerin pahalıya satıldığına yönelik haberler ile ilgili cevap verdi. Detaylar haberde...
Tarım Kredi’den Fiyat İddialarına Cevap: Gerçeği Yansıtmıyor!
Yorum

Uzun zamandır gündemde Tarım Kredi Kooperatif maketlerin bazı ürünleri pahalıya sattığı ile ilgili haberlere, Yönetim Kurulu tarafından açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada farklı kalitede ürün grupları karşılaştırılmasında ve belli zaman aralıkları baz alınarak yapılan mukayeselerde kullanılan ürünlerin fiyatlarının gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

“Kaliteli Gıdaya En Uygun Fiyatla Ulaşılmasını Sağlamaya Devam Edeceğiz”

Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerin 80 ana ürün grubunda yaklaşık 500 ürün çeşidini sektördeki paydaşlarından daha uygun fiyata sunulduğunu söyledi. Yönetim Kurulu açıklamada Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olduklarını kaydetti.

Türk tarımının gelişmesi, ülkenin gıda arz güvenliğinin sağlanması ve kaliteli gıdaya en uygun fiyatla ulaşılmasını sağlama çalışmalarının devam edeceği aktarıldı.

Dönem dönem kasıtlı haberlerin yapıldığı ve bu konuda tüm hukuki hakların saklı tutulacağı bildirildi.

Bugün Cumhuriyet Gazetesi’nde konuya ilgili bir habere yer verildi. CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’un Tarım Kredi Kooperatifi marketlerindeki ürünlere yönelik araştırma yaptığı aktarıldı.

Buna göre geçen yıl 134 bin 30 liraya alınabilen 12 kalem ürünün bu yıl 487 bin 50 liraya alındığı ifade edildi. Bu kapsamda bir yıl içinde yüzde 263’lük fark oluştuğu kaydedildi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu