Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarım Kredi Küçük Esnafı Destekleyecek: Ürünler Bakkallara Geliyor

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile bakkallar arasında yapılacak iş birliği ile ürünlerin daha fazla markette satışa sunulması planlanıyor.
Tarım Kredi Küçük Esnafı Destekleyecek: Ürünler Bakkallara Geliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yüksek enflasyon ve artan fiyatlar vatandaşlar için uygun fiyatlı ürünlere erişimi daha önemli bir hale getirdi. Bu noktada Tarım Kredi Marketleri ile tüketiciye daha uygun fiyatlı ürünler sunulması amaçlanıyor. Bu ürünlerin daha geniş kitlelere ulaşması adına yeni bir proje hayata geçiriliyor.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, daha çok tüketiciye ulaşmak adına bakkal projesi geliştirdiklerini söyledi. Bu proje ile tarım kredi ürünleri bakkallarda satılacak. Toplam satış noktasının ise 3 bini aşması bekleniyor.

750 Milyon TL Yatırım Yapılacak

Tarım kredi kurumunun halihazırda 1.300 satış noktası, 6 fabrikası, 40 deposu ve 7.939 çalışanı bulunuyor. Aydın bu verilere atıfta bulundu ve yıl sonunda satış noktası sayısını 1.863’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Çalışan sayısında da yıl sonunda 10 binli rakamlara gelmeyi hedeflediklerini belirten Aydın, “Ancak burada önemli bir projemiz daha var. 1.300 satış noktasını hızlı artırmak çok zor. Onun için arayışlara girdik. O arayışlardan biri de bakkal projesi.” diye konuştu.

Aydın, iş ortakları partnerler ile anlaşmalar yapacaklarını belirterek, marketin bir bölümünün kendilerine tahsis edileceğini söyledi. Buradaki ürünlerin kendi sattıkları fiyatlar ile sunulacağını belirten Aydın, “Biz de ona iskonto uygulayacağız. Bu şekilde yıl sonu ya da 2023’ün ilk çeyreğinde satış noktası sayımızı 2 bin 500-3 bin rakamlarına çıkarmayı hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Kasım ayı itibari ile Konya, Ankara ve Mersin’i pilot bölge seçtiklerini ve buradan tüm Türkiye’ye yayılacaklarını söyledi. Şirket bu kapsamda 750 milyon TL yatırım yapmayı planlıyor.

Aydın: Efektif Yatırımlar Yapacağız

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın bu ülkede yaşayan herkesin enflayonla mücadele etmesi gerektiğini belirterek, daha efektif yatırımlar yapacaklarını ve karlılıklarından ödün vereceklerini söyledi.

Et ve Süt Kurumu’nun kendilerine cari piyasa fiyatlarının altında et vereceğini ilettiğini belirten Aydın, “Yüzde 35 ucuza satıyoruz. Ürünün sahibi Et ve Süt Kurumu, sadece 234 noktamıza veriyor. Et için söylenen indirim oranı sanki marketin tüm ürünlerinde bu indirim yapılacak gibi algıya dönüştü.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 200 üründe rakiplerinden daha alt fiyat uyguladıklarını aktaran Aydın, bundan zarar ya da kar etmediklerini söyledi. Fiyatlarda başa baş noktasının hedeflendiğini belirtti.

Bu fiyatları daha da aşağı indirme gibi bir gücüçleri olmadığını aktaran Aydın, “Fiyat seviyesinde yukarı yönlü gidişi disipline etme konusunda görevimiz var ve bunu yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Öte yandan artan cirolardan da müşterilerden hüsnü kabul gördüğümüzü anlıyoruz.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın