Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tacirler Yatırım Favori Hisseyi Portföyünden Attı

Tacirler Yatırım bugün güncellediği model portföyünü paylaşarak hisselerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Detaylar haberin içerisinde;
Tacirler Yatırım Favori Hisseyi Portföyünden Attı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tacirler Yatırım bugün revize ettiği model portföyünü paylaşarak hisselere ilişkin değerlendirmelerini aktardı. Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’yi (TTRAK) model portföyünden çıkaran Tacirler Yatırım, Lider Faktoring’i (LIDFA) model portföyüne ekledi.

Aracı kurum model portföyüne TTRAK’ü ekledikten sonra fiyatına göre yüzde 89 oranında kazanç sağladığını belirterek, şirket için 4’üncü çeyrekte de güçlü finansal sonuçlar beklediklerini bildirdi.

Ancak 2024’de kredi sıkılaşmasının etkilerini artırmasıyla satışlarda adetsel bazda sert gerileme olacağı öngörüldü. İç pazarda tahmin edilen gerilemenin ihracat ile normalize edilme ihtimali düşük görülen Türk Traktör’ü model portföylerinden çıkardıklarına işaret etti.

Lider Faktoring’i (LIDFA) model portföyüne ekleyen Tacirler Yatırım, şirketin yılın ilk 9 aylık dönemindeki yüksek öz kaynak kârlılığının 2024’de de gelir ve kârlılık artışını sürdüreceği ileri sürüldü.

2024 yılında oluşabilecek ekonomik yavaşlama ve sıkı para piyasası koşullarının LIDFA’nın büyümesi için ideal şartları yaratabileceği öngörüldü. Tacirler, mevcut piyasa değeri açısından cazip olduğunu belirterek, LIDFA’yı model portföyüne yüzde15 ağırlık ile ekledi.

GCM Yatırım Banner

Migros Ticaret’i (MGROS) Türkiye’de en iyi yönetilen gıda perakendesi şirketi olarak nitelendiren Tacirler Yatırım, şirketin model portföyündeki ağırlığını yüzde 20’den yüzde 30’a çıkarttı.

Rafineri marjlarında geçen sene yaşanan olağandışı yükselişe kıyasla geri çekilmesine rağmen aracı kurum TÜPRAŞ-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.’yi (TUPRS) yüzde 20 ağırlıkla model portföyünde tutmayı sürdürdü.

Tacirler Yatırım, Türk Havayolları A.Ş.’nin (THYAO) yaptığı yeni uçak siparişlerinin kısa vadede etkisini göstermeyeceğini ancak orta-uzun vadedeki dinamiklerde önemli bir katalizör olacağını öngördü. Tüm bu nedenlerle THYAO’nı yüzde 20 ağırlıkla model portföyünde tutmayı sürdürdü.

Aracı Kurum, Desa Deri’yi (DESA) beğenmeye devam ettiğine dikkat çekti. Model portföyündeki BİST 100 dışı hisse ağırlığını belli bir oranın üzerine çıkarmamak istediklerine işaret ederek, DESA için ağırlığını yüzde20’den yüzde 15’e düşürdü.

Model portföy güncellemesine ilişkin raporda Tacirler Yatırım, portföyünü oluşturulduğundan bu yana yüzde 89 getiri sağladığını, BIST 100 endeksininse aynı dönemde yüzde 46 oranında yükseldiğini belirtti.

Tacirler Yatırım’ın Model Portföyü için Gözden Geçirdiği Hisseler

  • BİM Birleşik Mağazalar (BIMAS) için “AL” tavsiyesi ile araştırma kapsamına alarak hisse için hedef fiyatını 350,00 TL olarak belirledi.
  • Ford Otomotiv’i (FROTO) “AL” tavsiyesi ile araştırma kapsamına alan Tacirler Yatırım, hisse hedef fiyatını 920,00 TL olarak belirledi.
  • Aracı kurum, Mavi Giyim’i (MAVI) “AL” tavsiyesi ile araştırma kapsamına alarak, hisse hedef fiyatını 114,30 TL olarak öngördü.
  • Şok Marketler (SOKM) içinse tavsiyesini “AL” olarak belirleyerek araştırma kapsamına alan aracı kurum, hisse hedef fiyatını 106,00 TL olarak kaydetti.

Tacirler Yatırım’ın Araştırma Kapsamına Aldığı Diğer Hisseler

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.