Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

LIDFA Makroekonomik Rövanş için Hazır! İşte Hedef Fiyatı

Tacirler Yatırım, Lider Faktoring için şirket raporunu yayımlayarak hisse için "AL" tavsiyesinde bulundu. Detaylar haberin içerisinde;
LIDFA Makroekonomik Rövanş için Hazır! İşte Hedef Fiyatı
HABER GİRİŞ

Taciler Yatırım bugün Borsa İstanbul’da LIDFA koduyla işlem gören Lider Faktoring için hisse hedef ve tavsiyesini güncelledi. Taciler şirket raporunda, Lider’in makroekonomik rövanş için hazır olduğuna işaret ederek 12 aylık 15,57 TL hedef fiyatla araştırma kapsamlarına dahil ettiklerini vurguladı.

Merkez Bankası’nın faiz artışı kararlarının faktoring sektörünü desteklediğini ileri süren Taciler, LIDFA için yüzde 102 getiri potansiyeli ile “AL” tavsiyesi verdi.

Haftalık yüzde 7,9 yükseliş kaydeden LIDFA bugün TSİ 11.59 itibarıyla güne yüzde 10 artışla tavan yaparak 8,47 liradan başladı. Şirket yatırımcısına yıllık yüzde 234,53, aylık ise yüzde 34,23 oranında kazandırdı.

Tacirler Yatırım Lidya Faktoring Tavsiye ve Hedef Fiyat
KAYNAK: Tacirler Yatırım

Ekonomik konjonktürün faktöring şirketleri için en iyi ortamı oluşturduğu belirtildi. Lider Faktoring’in tüm müşterilere nüfuz ederek portföyünü müşteri, sektörel ve coğrafi bazda efektif olarak çeşitlendirmesi değerlendirmelerinin ana teması olduğu kaydedildi.

Lider’in yılın ilk 9 aylık döneminde gerçekleşen yüksek öz kaynak kârlılığını takiben 2024’de de gelir ve kârlılık artışını sürdüreceği öngörüldü.

GCM Yatırım Banner

Mevcut piyasa değeri açısından Lider’i cazip olarak konumlandıran Tacirler Yatırım, 2023T dönemi tahminlerinin 2.9x F/K, 2024T dönemi tahminlerininse 1.4x F/K çarpanıyla işlem gördüğünü bildirdi.

Parasal sıkılaşma sürecinde faiz artışı kararlarının, finansmana erişim ihtiyacı olan şirketler açısından alternatif olarak görülen faktoring sektörüne olan talebi güçlendirdiği vurgulandı.

Makroekonomik gelişmelerin bir sonucu olarak kaynak ihtiyacının artması, alternatif finansman teknikleri sağlayan faktöring şirketlerinin gelir ve kârlılık makaslarını desteklediği savunuldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın