Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Suudi Arabistan’dan Pakistan’a Milyar Dolarlık Destek

Riyad yönetiminin IMF'nin yaptığı stand-by anlaşmasının ardından Pakistan'a finansal destek sağladığı açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
Suudi Arabistan’dan Pakistan’a Milyar Dolarlık Destek
Son Güncelleme: 
Yorum

Pakistan Gelir ve Maliye Bakanı İshak Dar bugün resmi Twitter hesabından Pakistan Merkez Bankası’nın Suudi Arabistan’dan 2 milyar dolar aldığını açıkladı. Dar paylaşımında, alınan miktarın Pakistan’ın elindeki döviz miktarını artırdığına işaret etti.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde Suudi Arabistan’ın, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile anlaşmasının ardından Pakistan’a 2 milyar dolar finansal destek sağladığını bildirdi.

Ekonomik Alanda Olumlu Gelişmeler Yaşanacak

Finansal desteğinden dolayı Suudi Arabistan’a teşekkür eden Dar, gelecek günlerde Pakistan’da ekonomik alanda daha olumlu gelişmelerin yaşanacağına ilişkin inancını dile getirdi.

Riyad yönetiminin sağladığı finansal destek, Pakistan’ın IMF ile yaptığı 3 milyar dolarlık stand-by anlaşmasının ardından geldi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, IMF ile anlaşmasının ardından Pakistan’ın yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu revize ederek “CCC-“den “CCC” seviyesine çıkarmıştı.

AA haberinde IMF Pakistan Misyon Şefi Nathan Porter’ın 30 Haziran’da yaptığı açıklamayı anımsattı. Porter, IMF ile Pakistanlı yetkililerin 9 aylık süreyle 3 milyar dolar stand-by düzenlemesi konusunda anlaştığını açıklamıştı.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu