Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Suudi Arabistan: Türkiye’de Yatırım Yapmak Altın Bir Fırsat

Suudi Arabistan'ın bakanları Türkiye'ye yönelik yatırımlar hakkında konuştu. Türkiye'de yatırım yapmanın altın bir fırsat olduğunu söylediler. Detaylar haberde...
Suudi Arabistan: Türkiye’de Yatırım Yapmak Altın Bir Fırsat
HABER GİRİŞ

Mevcut hükümet döneminde Körfez ülkeleri ile yapılan ekonomik ortaklıklar dikkat çekiyor. Özellikle bu ülkelerin Türkiye’ye olan yatırımları her geçen gün artıyor. Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid A. Al Falih ve Turizm Bakanı Ahmed Al Khatebb’den, ülkeye yönelik yatırımlar hakkında açıklama geldi.

Türkiye-Suudi Arabistan Yatırım ve İş Forumu’nda konuşan Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid A. Al Falih, Suudi Arabistan’ın dolara endeksli bir para birimi kullandığını belirten Falih, pozitif bir ekonomiye sahip olduklarını söyledi.

Suudi Arabistan’ın ihtiyaç duyduğu birçok şeye Türkiye’nin sahip olduğunu vurguladı. Bundan dolayı iki ülkenin çok büyük bir potansiyeli bulunduğunu bildirdi.

Falih, “Suudi Arabistan ve Türkiye’deki özel sektörün iki ülke dışında da sahip olduğu fırsatlar var.” dedi.

Orta Doğu’da ciddi savaş durumu sebebiyle refah ve gelişme konusunda bir gecikme yaşandığını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Suudi Arabistan Turizm Bakanı Ahmed Al Khatebb ise Suudi Arabistan’ın 2030 vizyonu çerçevesinde turizm, madencilik, spor gibi sektörlere yoğunluk vereceğini söyledi.

“Türkiye’de Yatırım Yapmak Altın Bir Fırsat”

Bakan Khatebb, Türkiye’de yatırım yapmanın altın bir fırsat olduğunu dile getirerek, “Suudi Arabistan, 2030 vizyonu için milyarlarca dolar harcıyor. Yollar, ulaşım, havaalanları, trenler, demir yolları, inşaat şirketleri için şahsen daha iyi bir ülke bulabileceğimizi sanmıyorum.” dedi.

Gelecek 10 veya 20 yılda bu kadar yatırım yapacak başka bir ülke olmadığını dile getirdi. Suudi Arabistan’daki müteahhitlerin artık kapasiteleri olmadığını ve kapasiteye ihtiyaçları olduğunu akardı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.