Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Süre Doldu! Beklenti BTC Fiyatını Tekrar 45 Bin Dolara Çıkardı!

Spot Bitcoin ETF söylentilerinin yeni volatilite yaratmasıyla BTC fiyatı, Wall Street açılışı civarında 45 bin dolar seviyesini yeniden ziyaret etti. Detaylar;
Süre Doldu! Beklenti BTC Fiyatını Tekrar 45 Bin Dolara Çıkardı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında son dönemde spot Bitcoin ETF başvurularının, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nca (SEC) onaylanacağı beklentisi güçlü rallilerinin yaşanmasına neden oluyor. Gün içinde Bitcoin ETF başvurularında yeni gelişmeler yaşanırken BTC fiyatı yeniden yükselişe geçti.

BlackRock, İnveaco Galaxy, Valkyrie ve WisdomTree gibi şirketler bugün Spot Bitcoin ETF başvurularını güncellediklerini duyurdu.

BlackRock, Ark ve Bitcoin’e doğrudan yatırım yapan bazı diğer ihraççıların, spot bitcoin ETF onayından önce sürecin son adımı olan S1 dosyalarını sunmalarının ardından spot ETF onay beklentilerinin yeniden artması BTC fiyatına da yansıdı.

Fiyat, son saatlerde sert bir yükselişle yüzde 1,7’ye varan artışla 45.200 dolar seviyesine kadar yükselirken haber yazımı itibarıyla 44.850 dolar civarında seyrediyor.

BTC Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BTC fiyatındaki ani artış, merkezi borsalardaki kaldıraçlı pozisyonların önemli ölçüde tasfiyesine yol açtı.

GCM Yatırım Banner

Kripto analitik platformu CoinGlass‘tan alınan veriler yalnızca bir saat içinde 7 milyon dolar kaldıraçlı pozisyonun tasfiye olduğunu ve bunların 4,39 milyon dolar gibi önemli bir kısmının short pozisyonlardan oluştuğunu ortaya koydu.

Resmi Başvuru Süresi Doldu

Öte yandan SEC’in ETF başvurularını güncellemek için verdiği resmi başvuru süresi dolarken Fox Business muhabiri Eleanor Terrett’in verdiği bilgilere göre bir şirket hariç diğer tüm şirketler ETF başvurularını güncellemiş oldu.

Eleanor Terrett'in Spot BTC ETF Başvuran Şirketler Listesi
Kaynak: X / @EleanorTerrett

Grayscale, Ark/21Shares, Blackrock, BitWise, VanEck, WisdomTree, Invesco, Fidelity, Valkyrie, Franklin başvurularının güncellenmiş halini sunarlarken yalnızca Hashdex’in başvurusunda bir güncelleme olmadı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.