Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Stoltenberg: NATO Ukrayna’ya 1550 Zırhlı Araç Gönderdi

Rusya’nın işgaline bir yıldan fazla süredir direnç gösteren ve zaman zaman taarruza geçen Ukrayna için NATO’nun destekleri sürüyor…
Stoltenberg: NATO Ukrayna’ya 1550 Zırhlı Araç Gönderdi
Yorum

Amerika’nın Rus işgali altındaki Ukrayna’ya HIMARS cephanesi dahil 325 milyon dolarlık yeni askeri yardım paketi hazırlamasının ardından bir destek mesajı da NATO’dan geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifak üyesi ülkelerin Kiev’e çok sayıda askeri araç temin ettiğini açıkladı.

Brüksel’de gazetecilerin karşısına geçen Stoltenberg, bir yılı aşkın zamandır Rus işgaline direnen Ukrayna’ya yapılan son teslimatla birlikte, sözü verilen savaş araçlarının yüzde 100’e yakınının verildiğini şu sözlerle paylaştı:

“Ukrayna’ya söz verilen muharebe araçlarının yüzde 98’inden fazlası teslim edilmiş durumda. Bu da 1550 zırhlı araç, 230 tank ve çok büyük miktarda mühimmatı da içeren diğer malzemelerin teslim edildiği anlamına geliyor. Ayrıca Ukrayna’nın 9 askeri tugayını da eğitip donattık.”

Stoltenberg, Rus güçlerine karşı gelen Ukraynalı birliklerin topraklarını geri alması için sadece nicelik olarak değil, nitelik olarak da desteklendiğini belirterek, “Toplamda 9’dan fazla yeni Ukrayna zırhlı tugayını eğittik ve donattık. Bu, Ukrayna’yı işgal altındaki toprakları geri almak için güçlü bir konuma getirecek” diye konuştu. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu