Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Starbucks Rusya’dan Tamamen Çıkıyor

ABD'li kahve zinciri Starbucks, bugün Rusya’dan tamamen çekilen şirketler arasına katılacağını duyurdu. İşte detaylar;
Starbucks Rusya’dan Tamamen Çıkıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali Kremlin üzerindeki baskıları giderek artırırken dev şirketler arka arkaya ülkeden çekilme kararlarını açıklıyor.

McDonald’s geçen hafta Rusya pazarından temelli çekileceğini duyururken benzer açıklama bugün Starbucks’tan geldi. Kahve devi bugün yaptığı açıklamada, Rusya’da artık bir marka varlığının olmayacağını duyurdu.

ABD’li Kahve Devi 15 Yılın Ardından Rusya’dan Çıkıyor

Starbucks’ın ülkede, şirketin yıllık gelirinin yüzde 1’inden daha azını oluşturan 130 lokasyonu olduğu belirtildi. Şirket yaklaşık 2 bin Rus işçisine altı ay boyunca ödeme yapacağını ve kahve zincirinin dışındaki yeni fırsatlara geçişlerine yardımcı olacağını söyledi.

8 Mart’tan bu yana ülkeyle olan tüm ticari faaliyetlerini askıya alan Starbucks, tüm Starbucks ürünlerinin nakliyesini durdururken kafelerini geçici olarak kapatmıştı. Mayıs ayı başlarında yayımlanan son üç aylık sonuçlarında şirket, ticari faaliyetlerin askıya alınmasının mali etkisini açıklamadı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın