Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SSK ve Bağ-Kur Emeklisi Gözünü Ek Zamma Çevirdi

Memur ve işçi emeklisinin arasında oluşan fark konuşulurken, konuya yönelik yapılacak düzenlemenin ayrıntıları paylaşıldı. Detayalar haberde...
SSK ve Bağ-Kur Emeklisi Gözünü Ek Zamma Çevirdi
HABER GİRİŞ

Bu hafta içinde enflasyon oranlarının açıklanmasıyla emekli ve memurlara gelecek zam oranı belli oldu. Memur ve memur emeklileri yüzde 49,25, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ise yüzde 37,57 zam alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranının artıp artmayacağı merak edilirken bugün yeni bilgiler aktarıldı.

Memur ve işçi emeklisinin arasında oluşan farka Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den eleştiri gelmişti. Bunun büyük bir haksızlık olduğunu dile getirmişti.
Durum böyleyken SSK ve Bağ-Kur emeklisi zammına yönelik çalışmaların yapıldığı aktarıldı.

Konuya yönelik ayrıntıları paylaşan NTV Ankara Temsilcisi Ahmet Ergen, bütçe imkanları zorlanmadan ve enflasyonla mücadele programına zarar vermeden adım atılması için çalışmaların yürütüldüğünü dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın başlattığı çalışmada alternatifli planlar hazırlandığını belirten Ergen, bu çalışmanın Hazine ve Maliye Bakanlığı’na sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacağını bildirdi.

Ayrıca söz konusu çalışma kapsamında ücreti 7 bin 500 liraya tamamlanan emeklilerin de dahil edileceğini aktardı. Düzenlemenin yasalaşması sonrasında emeklilere maaş fakının ödenebileceğini bildirdi.

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.