Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Square, Ekim Ayında Yaptığı Bitcoin Yatırımı Beş Kat Değerlendi

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu Square’ın Bitcoin yatırımı 5 kat değerlendi.
Square, Ekim Ayında Yaptığı Bitcoin Yatırımı Beş Kat Değerlendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara yönelik kurumsal yatırımcıların ilgisinin her geçen gün arttığına tanık oluyoruz. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in en yüksek hisse ile sahibi olduğu Square, geçtiğimiz yılın Ekim ayında 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yapmıştı. Boğa piyasasının başlaması ile beraber BTC hızlı bir şekilde değerini katlamaya başladı. Bu yükseliş Square’ın yatırımından karlı çıkmasını sağladı.

Ekim ayında 10 bin dolar seviyelerinde dolaşan BTC, geçtiğimiz günlerde 58 bin dolara kadar yükseldi ve tüm zamanın rekorunu kırdı. Bu yükselişten sonra bir düzeltme gelmiş görünüyor ve kripto para birimi 50 bin dolar seviyesinde işlem görüyor. Squre’ın geçtiğimiz yıl Ekim ayında 50 milyon dolar değerindeki Bitcoin’i, 253 milyon dolara kadar yükseldi. Şirketin 4 ay gibi bir süre içerisinde yatırımını beşe katladığı görülüyor.

Square, BTC Yatırımından Karlı Çıktı

Square, BTC Yatırımından Karlı Çıktı

Square’in Cash App operasyonel olarak bitcoin ile ilgileniyor ancak halka açık firmanın nakit rezervlerinden 50 milyon dolarlık bir yatırım geçen sonbaharda açıklandığından bu yana önemli ölçüde arttı. MicroStrategy ile birlikte Square, kurumsal Bitcoin yatırımlarına ilk katılan şirketlerden biri olmuştu. Bu yatırımlar sonrası, Elon Musk’ın Tesla’ya bu ayın başlarında Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapma konusunda ilham verdi.

Artan kurumsal yatırımların etkisiyle Bitcoin’in kripto para piyasasındaki yükselişi açıklanabilir. Analistler Square’ın, müşteri tabanlarının ve Cash App’in Bitcoin satın alımlarına daha fazla odaklanılacağını düşünüyor. Square’in 1.5 milyar dolarlık bitcoin geliri kaydedeceğini tahmin ediliyor.Aancak bu tahminler, Bitcoin piyasalarına dikkat etmeyen analistler nedeniyle yanlış olabilir.

GCM Yatırım Banner

Piyasada yaşanan dalgalanmalar şirketin BTC yatırımından sağlayacağı kar oranında belirleyici olacaktır. 2020’nin üçüncü çeyreğinde Square, 1.63 milyar dolarlık Bitcoin geliri bildirdi ve bu da o çeyrekte bitcoin ürününden 32 milyon dolarlık brüt karla sonuçlandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.