Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spotify Şarkıların Video Kliplerini Gösterecek Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Müzik servisi Spotify’a video klip gösterimi sağlayan bir özellik geliyor.
Spotify Şarkıların Video Kliplerini Gösterecek Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor
HABER GİRİŞ

Akıllı telefonların yaygınlaşması sonrası dijital uygulamalar çok daha geniş kitleler tarafından ilgi görmeye başladı. Bu uygulamaların başında ise müzik servislerinin geldiğini söyleyebiliriz. Spotify, Apple Music, YouTube Music ve Deezer gibi platformlar kullanıcılar tarafından ilgiyle kullanılıyor. Bu servisler arasında kullanım itibarıyla Spotify’ın rakiplerinden önde olduğu biliniyor. İsveç merkezli dijital müzik servisi ücretli abone sayısını 130 milyona kadar çıkardı.

Şirket bu sayıyı daha da artırmak adına uygulamasına yeni özellikler eklemeyi sürdürüyor. Müzik servislerinin ilerleyen dönemde video klipleri de gösterecek özelliğe kavuşacağını söyleyebiliriz. Bu özellik halihazırda YouTube Music tarafından kullanılabiliyor. Google, YouTube’daki video arşivinden yararlanarak bu deneyimi YouTube Music için de sunuyor. Yapılan son araştırma Spotify için de benzer bir özelliğin yolda olduğunu ortaya koydu.

Spotify’a Video Klip Özelliği Geliyor

Spotify’a Video Klip Özelliği Geliyor

Spotify’da kullanıcılar müzik ve podcast yayınlarını dinleyebiliyor. Bu özelliklere önümüzdeki günlerde video klip desteği de eklenecek. Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, Spotify’ın geliştirici kodlarında video klip özelliğine rastladığını açıkladı. Sızdırılan paylaşımın üzerinde, “Videoya gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Hala burada ne gibi şeylerin olabileceğini araştırıyoruz.” ifadesi yer alıyor.

Kullanıcılar tek bir tuş ile müzik dinlerken video akışına geçiş yapabilecek. Bu bölümde ayrıca sanatçıların kendi belirlediği Canvas videolara da yer verilecek. Söz konusu videolar sanatçıların ilgili şarkıları için belirlediği kısa döngüsel animasyonlar olacak.

Spotify yetkilileri üzerinde çalıştıkları özelliğe dair detaylı bilgi vermekten kaçınıyor. Bunun sebebi ise geliştirme aşamasında olan özelliklerin kimi zaman iptal edilmesi olasılığı. Ancak Spotify’ın video klip özelliğini getirmesi, başta Apple Music olmak üzere rakiplerine karşı önemli bir avantajı elde etmesini sağlayacaktır.

Müzik servisi toplam kullanıcı sayısı 293 milyon seviyesinde. Şirket 2020’nin ilk çeyreğinde gelirlerini yüzde 22 oranında artırdı ve 1.86 milyar dolar kazanç elde etti. Platformun önümüzdeki süreçte de büyümesini sürdürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.