Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spor Endeksi Haftayı Kazançla Kapatmaya Hazırlanıyor

Spor endeksi haftayı yükseliş ile kapatmaya hazırlanırken, taban serisi ile yatırımcıyı üzen o hisse tavan seyrini 4. güne taşıdı. Detaylar haberde...
Spor Endeksi Haftayı Kazançla Kapatmaya Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Uzun süredir düşüş seyrinde olan spor endeksi (XSPOR) bu hafta kayda değer artışları ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. Haftalık kazancı yüzde 10’u geçen spor endeksi, son işlem gününde yükseliş seyrini devam ettiriyor.

Haftanın üçüncü gününde yüzde 7’den fazla yükseliş ile göz dolduran endeks, güne 3 bin 978 puandan başladıktan sonra saat 11.00’da 4 bin 062,65 puana tırmandı.

Günlük bazda yüzde 3,5 yükselişte olan endeks, yazım sırasında 4 bin 021,86 puanda seyretti.

Spor Endeksi Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Beşiktaş Kayıplarını Topluyor, Tavan Seyrini 4. Güne Taşıdı

Endekse ait hisselerden biri olan Beşiktaş (BJKAS) hisseleri taban seyrini bu hafta tersine çevirerek tavan seyrini 4. güne taşıdı. 89 TL’den 20 TL’ye gerileyen hisseler 30,02 TL’ye yükseldi.

BJKAS hisselerini kayıplarını toplamaya devam ediyor.

GCM Yatırım Banner

Yüzde 1,37’lik yükselişte olan Galatasaray (GSRAY) hisseleri haftanın son işlem gününe 8,78 TL’den başladıktan sonra 8,94 TL’ye tırmandı.

Yazım sırasında 8,86 TL’den işlem gördü.

Fenerbahçe (FENER) hisseleri ise haftaya güçlü bir başlangıç yaptıktan sonra 119,7 TL’ye TL’yi gördü. Haftanın son iki işlem gününde kırmızıları yakan hisseler 105 TL’ye kadar geriledi.

FENER hisselerinin haftanın ilk üç gününde gösterdiği kayda değer yükselişler ile haftalık bazda primi yüzde 15’i geçti.

Bu hafta kayda değer yükseliş gösteren bir diğer hisse Trabzonspor (TSPOR) hisseleri oldu. Haftalık bazda kazancı yüzde 7’yi geçen hisseler, aylık bazda yüzde 30’dan fazla kazandırdı. Hisseler günlük bazda yüzde 4’den fazla yükseliş ile 2,09 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın