Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK’dan İki Şirkete Onay, Bir İsme İdari Para Cezası Verildi

SPK haftalık raporu yayımlandı. Raporda iki şirketin sermaye artırımına onay verildi. Bir isme ise idari para cezası verildi. İşte detaylar;
SPK’dan İki Şirkete Onay, Bir İsme İdari Para Cezası Verildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 17 Kasım tarihli haftalık raporu paylaşıldı. İki şirketin bedelsiz sermaye artırımına onay verilirken beş şirketin de borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay verildi. Raporda dikkat çeken diğer detay ise bir ismin takipçilerine alım ve tut tavsiyesi verdikten hemen sonra kendi paylarını satmasından dolayı para cezası verilmesi oldu.

SPK’nın açıkladığı bilgilere göre Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yeni sermayesinin 224.000.000 TL’ye çıkmasına, Mazhar Zorlu Holding A.Ş.’nin ise yeni sermayesinin 108.559.000 TL’ye yükselmesine onay verildiği duyuruldu.

Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin 2 milyar 600 milyon lira, Q Yatırım Holding A.Ş’nin 1 milyar lira, Ulusal Faktoring A.Ş.’nin 270 milyon lira, Koç Finansman A.Ş.’nin 410 milyon lira, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş’nin 40 milyar lira değerindeki borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay verildi.

Kurul tarafından @_Analizci_ Twitter hesabı üzerinden KORDS payına ilişkin kendi takipçilerine alım veya tut tavsiyesi verdikten hemen sonra kendi mülkiyetine bulunan KORDS paylarını satmasından dolayı Kadir Koçak’a idari para cezası uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın