Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK’dan 9 Kişiye 6 Ay Süreli İşlem Yasağı!

Borsa İstanbul pay piyasasında yapılan işlemlere yönelik yaptırımlar ve tedbirler devam ediyor. SPK isimleri açıkladı. İşte detaylar;
SPK’dan 9 Kişiye 6 Ay Süreli İşlem Yasağı!
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), sosyal medya üzerinde yapılan Borsa İstanbul ile ilgili paylaşımları radarına almaya devam ediyor. 1 Ağustos tarihli bültende Pc İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret pay piyasasında 6362 sayılı SPK Kanununda sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunduğu belirtildi.

Bu çerçevede yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasına teminen, yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla toplam 7 kişiye 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanacağı aktarıldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kaynak: SPK

SPK, 31 Temmuz’da yaptığı basın açıklamasında yapılan gözetim ve denetimler kapsamında sosyal medya üzerinden bazı yatırımcıların dolandırıldığını belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

Sohbet odalarında ve bazı gruplarda hisse pazarlandığına dikkat çeken Kurul, “Piyasa Dolandırıcılığı” başlıklı piyasa dolandırıcılığı suçlarının işlenmesinin durumunda 3 yıldan 5 yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası verileceğini açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.