Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SPK’dan 9 Kişiye 6 Ay Süreli İşlem Yasağı!

Borsa İstanbul pay piyasasında yapılan işlemlere yönelik yaptırımlar ve tedbirler devam ediyor. SPK isimleri açıkladı. İşte detaylar;
SPK’dan 9 Kişiye 6 Ay Süreli İşlem Yasağı!
Yorum

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), sosyal medya üzerinde yapılan Borsa İstanbul ile ilgili paylaşımları radarına almaya devam ediyor. 1 Ağustos tarihli bültende Pc İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret pay piyasasında 6362 sayılı SPK Kanununda sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunduğu belirtildi.

Bu çerçevede yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasına teminen, yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla toplam 7 kişiye 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanacağı aktarıldı.

Spkdan 9 Kisiye 6 Ay Sureli Islem Yasagi Borsa

Spkdan 9 Kisiye 6 Ay Sureli Islem Yasagi HisseKaynak: SPK

SPK, 31 Temmuz’da yaptığı basın açıklamasında yapılan gözetim ve denetimler kapsamında sosyal medya üzerinden bazı yatırımcıların dolandırıldığını belirtmişti.

Sohbet odalarında ve bazı gruplarda hisse pazarlandığına dikkat çeken Kurul, “Piyasa Dolandırıcılığı” başlıklı piyasa dolandırıcılığı suçlarının işlenmesinin durumunda 3 yıldan 5 yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası verileceğini açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu