Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Trend GYO’nun Bedelsiz Başvurusuna Onay Verdi

12 Ocak tarihli Sermaye Piyasası Kurulu bülteni paylaşıldı. Bir şirketin sermaye artırımına onay verilirken bir kişiye de idari para cezası verildi. İşte detaylar;
SPK Trend GYO’nun Bedelsiz Başvurusuna Onay Verdi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 12 Ocak tarihli haftalık bültenini yayımladı. Bültende bir şirketin bedelsiz başvurusu onaylanırken bir kişiye de EREGL ve FROTO paylarında yaptığı işlemlerden dolayı idari para cezası verildi. Kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 23 şirkete de hukuki işlem yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Kurul, Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın 30.000.000 TL olan mevcut sermayesini, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 39.000.000 TL yükseltilerek 69.000.000 TL’ye artırılmasını onayladı.

Raporda, yapılan incelemeler sonucunda bir kişiye Ford Otomotiv Sanayi (FROTO) ve Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (EREGL) paylarında arz ve talebi ile fiyatı hakkında yanıltıcı izlenim uyandırması sebebiyle idari para cezası uygulanacağı duyuruldu.

Son günlerde yatırımcıların büyük bir ilgiyle ve merakla takip ettiği SPK, Pay Senedi Repo Pazarı’nda taraf olunan ters repo sözleşmelerinin kapatılması tarihini 30 Ocak 2023’ten 28 Nisan 2023’e kadar uzatmıştı. Söz konusu karar, borsa tarafından olumlu karşılandı ve uzun süreli düşüşlerin ardından borsada günlük yüzde 5 oranında pozitif hareketlilik görülmüştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın