Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Onaylı Yeni Hamla! Dev Bedelli Artışı için Start Verildi

SPK tarafından onaylanan Ege Seramik'in 720 milyon TL'lik dev bedelli sermaye artırımı için tüm detaylar paylaşıldı. Ayrıntılar haberin içerisinde;
SPK Onaylı Yeni Hamla! Dev Bedelli Artışı için Start Verildi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 14 Aralık’ta yayımlanan haftalık bültenle Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bedelli sermaye artırımı kararının onaylandığı duyurulmuştu. Ege Seramik bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) Bedelli Sermaye Artırımı hak kullanım tarihini açıkladı.

Borsada EGSER koduyla işlem gören şirketin 3 milyar lira tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 360 milyon lira çıkarılmış sermayesinin tamamının nakden karşılamak suretiyle 720 milyon liraya çıkarılacağı kaydedildi.

Söz konusu artış kapsamında 360 milyon lira tutarındaki payların, ihraç ve halka arz edileceğinin bilgisi verildi.

Payların ihraç ve halka arzına ilişkin olarak hazırlanan İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’nun, SPK’nın 15 Aralık 2023 tarihli yazısı ile onaylandığına dikkat çekildi.

Onaylanan izahnamenin KAP’ta ve şirketin kendi internet sitesinde, aynı zamanda halka arzda satışa aracılık edecek Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin internet sitesinde yayımlandığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu sermaye artırımına katılmak isteyen pay sahiplerininse, 19 Aralık 2023-2 Ocak 2024 tarihleri arasında yeni pay alma haklarını kullanabileceğine işaret edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın