Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Onayladı: Listede Hem Bedelsiz Hem de Bedelli Var!

Sermaye Piyasası Kurulu, Ege Seramik’in bedelli, Ege Gübre’nin ise bedelsiz başvurusunu onayladı. İşte detaylar;
SPK Onayladı: Listede Hem Bedelsiz Hem de Bedelli Var!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 14 Aralık tarihinde yatırımcıların merakla beklediği haftalık bültenini paylaştı. 2023/79 numaralı bültende Borsa İstanbul’da işlem gören bazı şirketlerin bedelli ve bedelsiz sermaye artırımları onaylandı.

Ege Seramik Sanayi ve Ticaret’in (EGSER) bedelli , Ege Gübre’nin (EGGUB) ise bedelsiz başvurusu onaylandı.

SPK Onayladı: Listede Hem Bedelsiz Hem de Bedelli Var!Kaynak: SPK

Ege Seramik Sanayi ve Ticaret, 360 milyon TL olan mevcut sermayesini yüzde 100 bedelli olarak artırarak 720 milyon TL’ye yükseltecek.

Ege Gübre ise 40 milyon TL olan mevcut sermayesini yüzde 150 artırarak 100 milyon TL’ye artıracak.

GCM Yatırım Banner

SPK Onayladı: Listede Hem Bedelsiz Hem de Bedelli Var!Kaynak: SPK

SPK, aralarında Oyak Çimento (OYAKC) ile Yapı ve Kredi Bankası’nın (YKBNK) aralarında bulunduğu 6 şirketin borçlanmasına onay verdi.

Diğer Kararlar

Bültende Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş’ye, yedi üyeden oluşan yönetim kurulunda bağımsız yönetim kurulu üye sayısının iki olarak belirlenmesi nedeniyle idari para cezası verildiği belirtildi.

SPK Onayladı: Listede Hem Bedelsiz Hem de Bedelli Var!Kaynak: SPK

Fade Gıda Sanayi (FADE) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler nedeniyle iki kişiye idari para cezası uygulanacağı aktarıldı.

Bir kişiye izinsiz sermaye piyasası faaliyetinde bulunması, 2 kişiye ise şahsına ait banka hesaplarının kullandırılması suretiyle izinsiz sermaye piyasası faaliyeti suçuna iştirak edilmesi nedeniyle suç duyurusu yapılacağı açıklandı.

SPK Onayladı: Listede Hem Bedelsiz Hem de Bedelli Var!Kaynak: SPK

Kurul, “rukafx” ve “rukayatirim” uzantılı internet sitelerinin içerik sağlayıcıları ve 9 kişi hakkında suç duyurusu yapılmasına karar verildiğini duyurdu.

Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 44 internet sitesi için hukuki işlemlerin yapılacağı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın