Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Halka Arzları Hızlandırdı: Kuzu Grup GYO’ya Onay Verdi

SPK, Aselsan, Naturelgaz Sanayi ve Egeplast Ege Plastik Ticaret’in bedelsiz sermaye artırımı ile Kuzu Grup GYO’nun halka arzını onayladı.
SPK Halka Arzları Hızlandırdı: Kuzu Grup GYO’ya Onay Verdi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 16 Ağustos 2023 tarihli bültende bir şirketin daha halka arzına onay verdi. Son haftalarda beklemede olan halka arz başvurularının onayını hızlandıran kurum, Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin halka arzını da onayladı.

Şirketin 1 TL nominal değerli paylar 20,76 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Halka arza dair detaylar önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Bültende 3 şirketin bedelsiz sermaye artırımı, 8 şirketin borçlanma aracı ihracı onaylanırken, idari para cezaları da dikkat çekti.

SPK’dan Aselsan’ın Bedelsiz Sermaye Artırımına Onay

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: SPK

SPK, Naturelgaz Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 115 milyon liralık, Aselsan’ın 2 milyar 280 milyon liralık, Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi AŞ’nin 162 milyar 789 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı onaylandı.

Inveo Yatırım Holding’in 500 milyon liralık, Creditwest Faktoring’in 190 milyon liralık, Çağdaş Faktoring’in 649,2 milyon liralık, Deniz Faktoring’in 800 milyon liralık, Atılım Faktoring’in 49 milyon liralık, Sümer Faktoring’in 200 milyon liralık, Alternatifbank’ın 3,5 milyar liralık, Aktif Yatırım’ın 6 milyar liralık borçlanma aracı ihraç başvurusuna izin verildi.

GCM Yatırım Banner

Bültenden RE-PIE Portföy Yönetimi AŞ Katılım Karma Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna izin verilmesi ve katılma paylarının ihracına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talebinin olumlu karşılanması kararı çıktı.

Osmanlı Portföy BIST 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu’nun katılma paylarının halka arzına ilişkin izahnamenin onaylanması talebi de olumlu karşılandı.

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında yapılan inceleme sonucunda, mevcut yönetim kurulu üye sayısına göre bağımsız yönetim kurulu üye sayısının II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nde belirlenen sayının altında olması nedeniyle 155.567 TL idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Bunun yanında Aycan Adaber isimli yatırımcıya 155.567 TL, Halil Bora Bereket’e 69.783,00 TL ve 2.180.873,92 TL idari para cezası kararı da bültende yer aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.