Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Marbaş Menkul Değerler Halka Arz Furyasına Katıldı

Gedik Yatırım Menkul Değerler, bağlı ortaklığı olan Marbaş Menkul Değerler’in halka arz süreci hakkında duyurusunu paylaştı. İşte detaylar;
Marbaş Menkul Değerler Halka Arz Furyasına Katıldı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da hızla artan yatırımcı sayısını tetikleyen en önemli faktörlerden biri de halka arzlar olarak karşımıza çıkıyor. Neredeyse her hafta birden fazla şirket halka arz süreci için hazırlandığını açıklıyor. Gedik Yatırım Menkul Değerler (GEDIK), Marbaş Menkul Değerler A.Ş’nin halka arz süreci hakkında açıklama yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, geniş yetkili aracı kurum olarak faaliyetlerini sürdüren ve Gedik Yatırım’ın yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Marbaş Menkul Değerler A.Ş’nin sermaye artırımı ve/veya ortak satışı yöntemiyle halka arz edilmesine karar verildiği duyuruldu.

Bu çerçevede payların Borsa İstanbul’a kote edilmesine izin verilmesini teminen, Sermaye Piyasası Kanunu ve mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi için ön izin başvurusunda bulunulacağı belirtildi. Halka arz süreci ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ve yatırımılar ile paylaşılacağı ifade edildi.

Marbaş Menkul Değerler Hakkında Bilgiler

1990 yılında faaliyet göstermeye başlayan Marbaş Menkul Değerler, aracı kurum olarak faaliyet gösteriyor. Temel amacı yatırımcı memnuniyetini sağlamak olan şirket, birikimlerini sermaye piyasalarında değerlendirmeyi tercih eden yatırımcılara hizmet veriyor.

Şirket, yatırımcılara en iyi hizmeti verebilmek için var gücüyle çalıştığını vurguluyor ve sermaye piyasalarının tüm ürün ve hizmetlerini yaygın kitlelere sunarak kalite, güven ve tecrübe denildiğinde akla gelen ilk yatırım kuruluşu olmayı hedefliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.