Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Bülteni Yayımlandı: Borsalarda Geçici İşlem Yasakları

Sermaye Piyasası Kurulu, bu akşam yeni bültenini yayımlarken 2 kişiye 6 ay boyunca borsalarda işlem yasağı verildiğini duyurdu. Detaylar haberin devamında;
SPK Bülteni Yayımlandı: Borsalarda Geçici İşlem Yasakları
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), bu akşam 2023-75 nolu yeni bültenini yayımladı. Bültende, bazı kişilere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına dair açıklamanın yanı sıra bir şirketin kısmi bölünme işlemine ilişkin hazırlanan duyuru metninin onaylandığı bilgisi verildi.

SPK’dan 2 Kişiye 6 Ay İşlem Yasağı Kararı!

Bültenin “Suç duyurusu, idari para cezası ile diğer yaptırım ve tedbirler” başlıklı ilk kısmında sosyal medya paylaşımları ve Borsa İstanbul A.Ş. pay piyasalarında gerçekleştirilen işlemler sebebiyle 2 kişi hakkında borsalarda 6 ay işlem yasağı kararı alındığı belirtildi.

SPK açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verildi:

SPK 27 Kasım Tarihli Yaptırımlar
Kaynak: SPK

Duyuru Metni Onaylandı

SPK bülteninde ayrıca, bir şirketin kısmi bölünme işlemine ilişkin hazırlanan duyuru metninin onaylanması talebinin olumlu karşılandığı blgisi verildi.

İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, şirket bünyesinde bulunan, net defter değeri 17.309.059,58 TL olan malvarlığının, iştirak modeliyle kısmi bölünme suretiyle şirket tarafından yeni kurulacak İz-san Sanayi ve Ticaret AŞ’ye devredilmesi suretiyle gerçekleştirilecek kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünme işlemine ilişkin hazırlanan duyuru metninin onaylanması talebinin olumlu karşılanmasına karar verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.