Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

S&P Global, Coinbase’in Kredi Notunu Olumsuza Çekti

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, Coinbase borsasının notunu aşağı yönlü güncelledi. Ayrıntılar haberde…
S&P Global, Coinbase’in Kredi Notunu Olumsuza Çekti
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, son dönemde piyasadaki geri çekilmenin de etkisiyle zor günler geçiriyor. Borsa yeni bir olumsuz haberle daha gündeme geldi.

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, Coinbase’in uzun vadeli ihraççı kredi notunu ve kıdemli teminatsız borç notunu BB+’dan BB’ye indirdi. Bu karara gerekçe olarak zayıf kazanç ve rekabet baskısını gösterdi.

S&P Global, şirketin pazar payının bu yıl düşmesiyle kripto borsa sektöründe rekabet riskinin arttığını kaydetti. Pazar payı erozyonu ve daha yüksek marj sıkıştırma riskinin bir sonucu olarak, Coinbase’in önceki beklentileri aştığı belirtildi ve kredi notunun revize edilmesinin gerekliliğine dikkat çekildi.

Kredi kuruluşu bu kararla ilgili mevcut kripto ayı piyasasının uzunluğu hakkındaki belirsizlikleri ve daha fazla pazar payı bozulma potansiyelini yansıttığını söyledi.

Coinbase hisseleri Perşembe günü yüzde 10’dan fazla düşüşle hisse başına 84 dolardan kapandı. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde hisseler 350 dolara kadar çıkmıştı.

Borsa İkinci Çeyrekte Zarar Etti

S&P’nin notu, Coinbase’in 2022’nin ilk üç ayında 309 milyon dolardan ikinci çeyreğinde 217 milyon dolara ticaret hacminde yaklaşık yüzde 30’luk bir düşüş bildirmesinin ardından geldi. Borsa, ilk çeyrekteki 430 milyon dolarlık zarara karşılık son çeyrekte 1.1 milyar dolarlık net zarar açıkladı.

Coinbase, üç aylık raporunda, ABD menkul kıymet düzenleyicileri tarafından token listeleme süreçlerinin yanı sıra stake programları ve getiri üreten ürünleri hakkında soruşturma altında olduğunu açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%