Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

S&P, FED’in Faiz Politikasına İlişkin Görünümünü Açıkladı

Standard & Poor’s ABD ekonomisine dair son görünümünü açıkladı. Kurum FED’in faiz indirimlerine ilişkin görünümünü değiştirmedi.
S&P, FED’in Faiz Politikasına İlişkin Görünümünü Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Standard & Poor’s, ABD ekonomisine ilişkin son görünümünü paylaştı. Kurum paylaştığı raporda, Federal Rezerv’in 2024 yılına dair para politikası görünümünde bir değişiklik yapmadığını belirtti.

Derecelendirme kuruluşu FED’in Haziran ayındaki toplantısında politika faizini 25 baz puan indirmesini bekliyor. Görünüme göre FED’in yıl sonuna kadar faiz oranlarında 75 baz puanlık faiz indirimi yapılacağı tahmin ediliyor.

ABD ekonomisine ilişkin görünümünü de paylaşan S&P, geçen yılın son çeyreğinde büyümenin yüzde 1,6 büyüme ve 2024’ün tamamında büyümenin yüzde 2,4’e ulaşmasını bekliyor.

FED’in kısıtlayıcı para politikasının, faiz oranına duyarlı iş ve konut yatırımları üzerinde baskı yaratmaya devam edeceğine dikkat çekilen açıklamada, kamu sektörünün 2023’e kıyasla daha yavaş büyüyebileceği belirtildi.

ABD’de işsizliğin geçen ay yüzde 3,7 olarak gerçekleştiği hatırlatılan açıklamada, bu oranın 2025’te yüzde 4,3’e kadar çıkabileceği tahminine yer verildi. Çekirdek enflasyonun ise bu yılın ortasında FED’in yüzde 2 olan hedefine gerilemesinin beklendiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

S&P, FED’in para politikasını belirlemede verilere bağlı kalacağını, “bekle ve gör” modunda olduğunu belirtti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.