Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sözleşmeleri Sıralayan Halka Arzdan Yerlilik ve Millilik Adımı!

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi, KAP'a yapılan bildirimde yerlilik ve millilik odaklı sözleşme imzalanmasına ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Sözleşmeleri Sıralayan Halka Arzdan Yerlilik ve Millilik Adımı!
HABER GİRİŞ

Enerji santrallerinden evdeki prize kadar uzanan hat üzerindeki iletkenleri taşıyan, birleştiren, koruyan sistemleri ve malzemeleri üreten Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni sözleşme imzalanması hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da GEREL koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Ankara Teknokent’te yerleşik bir yazılım firması ile G-Charge Elektrikli Araç Şarj Kart yazılımlarının yapılması konusunda ortak çalışmaya başlandığının bu yılın Mart ayı içinde duyurulduğu anımsatıldı.

Bu kapsamda yapılan çalışmaların tamamlandığı, G-Charge Elektrikli Araçlar Şarj İstasyonlarının, yerlilik ve millilik oranını artırılmasına hizmet etttiği ve yine çalışmaların tamamlanması ile birlikte seri üretim sürecine yakın zamanda geçileceği bilgisi verildi.

Söz konusu çalışmaların bitmesi dolayısıyla yeni proje geliştirme kapsamında yine Ankara Teknokent’te bulunan yazılım fiması ile beraber Kablosuz G-Charge Elektrikli Araç Şarj İstasyon ve Platformlarının ve buna ilişkin yazılımların geliştirilmesine yönelik yeni bir anlaşma yapıldığı ve çalışmalara başlandığı ifade edildi.

Son dönemde duyurduğu çok sayıda yeni iş ilişkisiyle dikkat çeken Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Mayıs ayında 2024 yılı kar payı dağıtım kararını açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada, şirketin SPK mevzuatı ve yasal kayıtlara göre hazırlanmış finansal sonuçları dikkate alındığında, net dönem zararından dolayı kar payı dağıtımı yapılmayacağına karar verildiği bildirilmişti.

GEREL Hisselerinde Güncel Görünüm

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,31 yükselişle 10.715,32 puandan başlarken, yazım itibarıyla daha da yükselerek 10.869,77 puandan işlem görüyor.

Yıllık zirvesi 49,4 TL olan GEREL hisselerin değeri ise yazım itibarıyla günlük yüzde 1,6‘lık yükselişle 37,4 TL seviyesine çıkış göstermiş durumda.

GEREL Hisseleri Bugün Yükseliş Eğiliminde Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Gersan Elektrik hisseleri, uzun vadede de yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 54,7 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.