Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sözleşme Feshedildi! Türk İlaç Hukuki Mücadeleye Hazırlanıyor

Türk İlaç bugün Devlet Malzeme Ofisi ile olan sözleşmenin feshedilmesine ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda bir bildiri paylaştı. Detaylar haberin içerisinde;
Sözleşme Feshedildi! Türk İlaç Hukuki Mücadeleye Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. (TRILC) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Devlet Malzeme Ofisi (DMO) iade iptali hakkında bildiri paylaştı. Şirket KAP bildirisinde, 16 Kasım 2021’de DMO tarafından yapılan ve uhdesinde kalan özel durum açıklamasını anımsattı.

DMO tarafından 16 Kasım 2021 ‘deki ihale için imzalanan 19 Kasım 2021 tarih ve BS57JLKLE2/2021- 1434961 sayılı sözleşmenin 28 Mart 2024 tarihli DMO yönetim kurulu kararıyla feshedildiği bildirildi.

Sözleşmeden doğan taahhüdün yerine getirilmemesi sebebiyle sözleşmenin eki ticari şartnamenin 26’ncı maddesinin 1’inci fıkrasının (b) bendi hükümleri kapsamında feshedildiğine işaret edildi.

Sözleşme gereği cezai şart, damga vergisi dahil toplam 6 milyon 111 bin 300 liranın faiziyle beraber DMO’ya iade edilmesi için şirkete bildirildiği kaydedildi.

Paratic Piyasalar Turk İlaç Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Mevcut durumun Turk İlaç’ın finansallarına olumsuz etkisi olmayacağına dikkat çekilen bildiride, buna rağmen şirketin DMO’nun kararına karşı hukuki yollara başvuracağı paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Borsada TRILC koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 81,9 oranında değer kazandır. Aylık bazda yüzde 31,12, haftalık bazda ise yüzde 4,5 oranında yükseliş gösterdi.

Gün içerisindeki işlem hareketleri 16,97-17,44 arasında değişen TRILC payları TSİ 14.42 itibarıyla yüzde 0,94 artışla 17,2 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın