Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Soylu Duyurdu: Korsan Taksiye Ceza Geliyor

İçişleri Bakanı Soylu, korsan taksi sorununa çözüm olarak yönetmelik oluşturulduğunu duyurdu. Ehliyet ceza puanı konusunda yapılacak düzenlemeye işaret etti.
Soylu Duyurdu: Korsan Taksiye Ceza Geliyor
Yorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kağıthane’deki İstanbul Taksiciler Esnaf Odasında düzenlenen çalışma toplantısına katıldı. Toplantıda konuşma yapan Soylu, korsan taksicilik konusunda bakanlığın çalışma yürüttüğünü duyurdu.

Bakan Soylu, İstanbul’da korsan taksicilik yapanlarla ilgili oluşturulan yönetmelikte, ehliyet ceza puanı konusunda düzenleme yapılacağını söyledi.

Soylu, “İstanbul taksicileri çok kısa süre içerisinde İstanbul’un en memnun esnaflarından birincisi haline gelecek” dedi.

“Bu işi ya çözeceğiz, ya çözeceğiz” diyen Soylu, korsana dur demek için bir kurul oluşturulacağını ekledi.

Sorumlu olduğu bakanlığın yanı sıra diğer bakanlıklar ile İstanbul Valiliği ve emniyet müdürlüğünün de üzerine görev düştüğünü söyleyen Soylu şöyle konuştu:

“İstanbul’da birine, ‘En fazla hangi esnaf grubundan memnunsunuz?’ dendiğinde bu toplantıdan alacağımız kararlarla ve değerlendirmelerle birinci sıraya taksici esnafını inşallah bu masanın etrafındaki arkadaşlarla birlikte getirmeye ve milletimizi de böyle bir anlayışla bütünleştirmeye, buluşturmaya sorumluyuz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu