Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sony Türkiye Pazarı için Kararını Açıkladı

Tokyo merkezli elektronik devi Sony’nin Türkiye pazarından tamamen çekileceğine yönelik iddiaların konuşulmaya başlanmasıyla birlikte markadan açıklama geldi.
Sony Türkiye Pazarı için Kararını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük elektronik üreticileri arasında gösterilen Sony’nin Türkiye pazarından çekileceğine yönelik haberlerin gündemde yerini bulmasının ardından Japon devinden açıklama geldi. Türkiye pazarındaki faaliyetlerini durdurma kararı aldığına yönelik iddiaları reddeden şirket, tamamen çekilme gibi bir durumun söz konusu olmadığını duyurdu.

Habertürk’e açıklama yapan Sony Türkiye yetkilileri, “Kısmi bir optimizasyon var. Sony Türkiye’den tamamen çıkmıyor” şeklinde çıkışta bulundu.

Şirket çalışanlarına Cuma günü gönderilen yazıda, markanın faaliyetlerini tamamen durduracağıyla ilgili bilgilendirme yapıldığına yönelik iddialara açıklık getiren yetkililerin açıklaması şöyle oldu:

“Duyulan bilgilendirme haberi doğrudur. Ancak Türkiye’den yüzde 100 çıkacağı haberleri doğruyu yansıtmamaktadır. Markanın yalnızca televizyon ve ses sistemlerindeki faaliyetleri optimize edilmiştir.”

Ayrıca markanın yürüteceği faaliyetlere ilişkin de bilgilendirme yapıldı. Kaynakların aktardığına göre “Televizyon ve ses sistemleri dışında kalan hizmetlerin yanı sıra satış sonrası ve müşteri hizmetleri konusunda da hizmetlerini sürdürmeye devam edecek.”

GCM Yatırım Banner

Personele Gönderilen Mektup, İddiaları Gündeme Getirdi

Teknoloji sektörünün öncü isimlerden olan Sony’nin Türkiye pazarından çekileceğine dair iddialar, şirket çalışanlarına gönderilen bilgilendirme metninin ardından gündeme geldi.

Bugün kamuoyuyla paylaşılan haberde, markanın yurt içindeki faaliyetlerini distribütörler vasıtasıyla yapacağı ve Türkiye operasyonunu sonlandırdığı ileri sürülmüştü.

Geçiş sürecinde ise personel sayısını azaltacağı ve fotoğraf makineleri bölümü için hizmetini sürdüreceği söylenmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.