Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Japon Elektronik Devi Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı!

Oyun konsolu, televizyon, telefon ve diğer teknolojik ürünlerle öne çıkan Sony, Türkiye’den çekiliyor. İşte detaylar;
Japon Elektronik Devi Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı!
HABER GİRİŞ

Teknoloji şirketlerinin öncü firmalarından olan Sony, Türkiye’den çekiliyor. Dünya’nın yaptığı habere göre şirket Cuma günü çalışanlarını bilgilendirerek Türkiye’deki faaliyetlerini distribütörler üzerinden yapacağını duyurdu. Özellikle playstation oyun konsolu, televizyonlar ve fotoğraf makineleri gibi ürünlerle öne çıkan şirket, Türkiye operasyonunu sonlandırdı.

Japon devi, geçiş döneminde sınırlı sayıda personel ile fotoğraf makineleri bölümü için hizmet vermeyi sürdürecek.

Televizyon ve playstation gibi diğer ürünlerindeki hizmetlerini ise distribütörler üzerinden yapacak.

Sony, 12 Mart 1990 yılında Sony Servis ve Mühendislik A.Ş. olarak Türkiye’de kurulmuştu. Daha sonra Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. ismini aldı. Kararın 27 Ocak tarihinde açığa çıktığı bilinse de resmi olarak ne zaman kapanacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

Şirketin Türkiye’den ayrılmasıyla ilgili birçok soru işareti oluşmaya başladı. Özellikle yaygın olarak kullanılan playstation gibi ürünlerin Türkiye’de satılmayacağını ya da hizmetinin sunulmayacağını düşünen insanlar bulunuyor. Ancak şirketin faaliyetlerini distribütörleri üzerinden sürdürecek olması ve Playstation Türkiye’nin İngiltere’ye bağlı olması, şirketin bu ürünlerdeki faaliyetlerine devam edeceğini gösteriyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.