Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SOL Analisti İddialı: Solana Yükselişi Yüzde 40’ı Aşabilir

Özellikle altcoin analizleriyle nam salan ünlü analist, popüler kripto para birimi Solana için iddialı konuştu. Fiyat nereye gidebilir? Detaylar haberde;
SOL Analisti İddialı: Solana Yükselişi Yüzde 40’ı Aşabilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu hafta piyasaları etkileyecek gelişmeler yönünden daha sakin bir seyir izlemesi beklenen kripto para pazarında gözler bir sonraki hafta gelecek ABD enflasyon verisi ile ABD Merkez Bankası faiz kararına çevrilmiş durumda. Bitcoin’in (BTC) yanı sıra Solana (SOL) gibi önde gelen altcoinler için de bu süreçte oynaklığın artması bekleniyor.

Son iki haftalık sürece bakıldığında günlük yeşil mum sayısının fazlalığıyla dikkat çeken SOL, bu fiyat hareketleriyle yatırımcılarını gelecek adına yeniden ümitlendirmiş görünüyor. Peki, altcoin fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor?

Önde gelen altcoin analistlerinden Akash Girimath, SOL’un mevcut durumunu analiz ederken, gelecek beklentilerini paylaştı.

SOL için Ralli Beklentisi Artıyor

Analist, SOL fiyatı için ilk etapta olası bir yüzde 30 ralli beklentisini dile getirirken, yükselişin yüzde 40’ı geçebileceği ihtimaline de değindi. İşte dikkat çekenler;

  • Solana fiyatı, altcoin için parlak bir geleceğe işaret eden birden fazla yükseliş işaretinin bir araya gelmesi nedeniyle ses getiren hareketler sergileyebilir.
  • Destekleyici momentum göstergeleri ile birlikte 21.34 doların üzerindeki başarı kırılım sonrasında, minimum yüzde 28’lik yükseliş beklentileri arttı.
  • 18.70 dolardaki destek seviyesinin aşağı yönlü kırılımı halinde, altcoin için beklenen yükseliş tezi rafa kalkabilir.

Günlük grafikte epeyce gelişme gösteren SOL fiyatının, yükseliş geleceğine işaret ettiğini belirten Girimath, iyimser koşulların yükselişini sürdürmesinin orta vadeli bir yükseliş trendine dönüşebileceğini ve bunun da hızlı bir artışı tetikleyebileceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Solana Fiyatı Yükselişe Hazır

Solana fiyatının günlük grafikte 21.34 dolar direnç seviyesinin altında ters bir omuz-baş-omuz kurulumu oluşturduğunu söyleyen analist, 4 Haziran’da SOL’un bu engeli aştığına ve burayı potansiyel bir destek alanına çevirdiğine dikkat çekti.

Kapsamlı bir yeniden testin ardından devam eden geri çekilmenin 21.34 doların üzerinde kalmayı başarması durumunda, yatırımcıların yükseliş trendinin devam etmesini bekleyebileceğinin altını çizdi.

Bu tezi destekleyen, ortalama çizginin üzerine çıkmış ve şu anda buradan zıplama gösteren göreceli güç endeksini vurgulayan isim, Awesome indikatörünün (AO) de sıfır çizgisinin üzerine çıktığına dikkat çekti.

Her iki momentum göstergesinin de Solana fiyatı için yükseliş trendinin devam ettiğini gösterdiğini ve haftalarca süren kesintisiz düşüş trendinin ardından bir toparlanma rallisine işaret ettiğini sözlerine ekledi.

Yükseliş Yüzde 46’yı Bulabilir!

Solana fiyatı için kolay ulaşılabilir hedefin 21.34 dolardan kabaca yüzde 28 uzakta olan 27.35 dolar olduğunu öne süren Girimath, SOL boğalarının momentumu korumayı sürdürmesi durumunda 31.29 dolar direncinin yeniden test edilebileceğini belirtti.

Bu hamlenin SOL holder’ları için yüzde 46’lık bir kazanç anlamına geleceğinin altını çizdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Tersi Senaryo İhtimali

Solana fiyatı için görünüm oldukça iyimser olsa da, yatırımcıların Bitcoin’in belirsizliği konusunda dikkatli olması gerektiğini de ifade eden analist, BTC fiyatındaki ani bir düşüş sarmalının, beraberinde SOL dahil olmak üzere altcoinleri de sürükleyebileceği uyarısında bulundu.

Bu senaryoda SOL fiyatının günlük 18.70 doların altına yakın bir mum üreterek bunu direnç seviyesine çevirmesi halinde yükseliş tezinin geçersiz kılınacağına dikkat çekti. Bu düşüş hareketinin daha fazla satıcıyı çekmesiyle potansiyel olarak yüzde 22’lik bir düşüşü tetikleyebileceğini ve fiyatı 14.49 dolara kadar çekebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.