Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Söke Un Borsada Güven Tazeledi: Halka Arzda Tarihi Rekor!

Tarihinde ilk kez en yüksek talep katsayısına ulaşan borsa için tüketici güveni sürdü. Söke Un, halka arz talebiyle Borsa İstanbul tarihinde rekor kırdı.
Söke Un Borsada Güven Tazeledi: Halka Arzda Tarihi Rekor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen hafta Perşembe günü yüzde 7,3’lük kayıpla tepetakla olan BIST 100 endeksinin yatırımcılarda yaratacağı endişe merak konusu olurken, Borsa İstanbul tarihinde ilki yaşatan yeni bir gelişme görüldü.

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde yüz bağlı ortaklığı Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (Söke Un) paylarının halka arzında talep patlaması yaşandı.

Söke Un, yılın ilk halka arzında borsa tarihinin en yüksek talep katsayısına ulaştı. 581 milyon TL’lik halka arz büyüklüğünün 118 katı talep geldi.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamada, 4-5-6 Ocak tarihlerinde talep toplayan Söke’nin halka arz edilen paylarının 118.24 katına denk gelen 68,7 milyar TL toplam talep tutarına ulaştığı bildirildi.

Talepteki patlamayla birlikte 100 bin liraya verilen pay adedi 620 oldu.  Halka arzda birim fiyat 7,50 TL olarak açıklanan ve 77.500.000 TL nominal değerli olan payların tamamının satıldığı açıklandı. Yapılan açıklama şöyle:

“Halka arzda, yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 159,17 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 47,42 katı ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 11,09 katı talep gelmiştir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu