Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Söke, Rudi’s Payıyla Yatırımlarını Yurt Dışına Taşıyor

Merkezi ABD’de olan Rudi's’in azınlık paylarını satın alan Söke Un, yatırım için yurt dışı pazarında varlık göstereceği haberini duyurdu. Ayrıntılar haberde…
Söke, Rudi’s Payıyla Yatırımlarını Yurt Dışına Taşıyor

Bugün savaş gündemiyle düşen borsada tavan performansı gösteren Söke Un (SOKE), yurt dışına taşıdığı yatırımıyla adından söz ettirdi. Söke’nin, ABD gıda sertifikalarına sahip Rudi’s’in yüzde 12,65’lik payını satın almak için anlaşmaya vardığı şirket açıklamasında duyuruldu.

Açıklamada, senenin başında halka arz edilen şirketin 68,7 milyar TL’lik toplam talep tutarı hatırlatıldı. 118 kat taleple Borsa İstanbul tarihinde en yüksek talep katsayına ulaşan Söke’nin yatırımcılarına iyi haberler vereceğine işaret edildi.

Rudi’s’in azınlık paylarını satın almak için 25 Ağustos’ta görüşmelere başlandığı ve bugün itibarıyla tarafların anlaşmaya vardığı kaydedildi.

Şirketin finans karnesine dair açıklamada bulunan Söke Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, “2019 yılında 419 milyon TL’lik satış hasılatına karşılık yüzde 494’lük büyümeyle 2022 sonunda 2 milyar 489 milyon TL’lik satış hasılatı yakaladık. 2023’ün ilk yarısında ise 1 milyar 911 milyon TL satış hasılatı gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 101’lik bir artış oldu” dedi.

2020 yılından bugüne yüzde 119 oranında ortalama yıllık büyümeyle 293 milyon TL’lik piyasa değerine ulaştıklarına dikkat çekerek, “Net kârımız da 30 Haziran 2023 tarihi itibarıyla 176 milyon TL olarak gerçekleşti” dedi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu