Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şok İddia: ABD’nin 25 Günlük Dizel Yakıtı Kaldı!

Fox News, ABD’nin 25 günlük yakıtı kaldığını ve zor durumda olduğunu söyledi. Rusya’ya uygulanan yaptırımların ters teptiği vurgulanıyor. İşte detaylar;
Şok İddia: ABD’nin 25 Günlük Dizel Yakıtı Kaldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yayın yapan Fox News televizyonu, çarpıcı bir iddia ortaya attı. Ukrayna’daki krize dikkat çeken önde gelen basın şirketi, Ukrayna-Rusya savaşının ABD’nin aleyhine döndüğünü ve ülkenin enerji krizinin önüne geçmek için bir aydan az süresi kaldığını belirtti. Fox News’te sunucu olan Tucker Carlson yorumda bulundu.

Carlson, Enerji Enformasyon İdaresi’nin verilerine göre 25 gün içinde ülkede dizel yakıt kalmayacağını söyledi. “Şimdi Ne Olacak” ifadelerini vurgulayan sunucu, “Her şey duracak, trenler, mavnalar ve tarım araçları çalışmaz hale gelecek.” dedi.

Bazı ekonomistler, Rusya’ya uygulanan yaptırımların ters teptiğini, ABD ve Avrupa’ya daha çok zarar verdiğini söylüyor.

Ünlü ekonomist Steve Hanke, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Yaptırımlar hiçbir zaman işe yaramaz, kaybedenler tarafından uygulanır.” demişti.

Rusya’nın artan gelirlerinin en büyük nedeninin savaşın ve yaptırımların artırdığı enerji fiyatları olduğu kaydedilmişti. Gazprom, geçtiğimiz aylarda rekor kârlar duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Avrupa’da İşler İyi Değil

Carlson da konuyla ilgili değerlendirmeler yapan ekonomistlere katılarak ABD’nin içine düştüğü durumun Rusya’ya uygulanan yaptırımlardan kaynaklandığını aktardı.

Sunucu, “Petrol ürünleri ithalatı yasağının Putin’i cezalandırması gerekiyordu, sonuçta ne oldu? Rus rublesi bir yıl öncesine kıyasla daha güçlü hale geldi. Avrupa ekonomisi de çöküyor” ifadelerini kullandı.

ABD stratejik rezervinden Çin’e yapılan petrol satışının Kremlin’e zarar verme taşıdığına dikkat çekti. Fakat bunun gerçekleşmediğini, ABD’nin daha da fakirleştiğini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.