Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Snapchat’ten Kötü Haber: Bini Aşkın Personeli İşten Çıkarıyor

Yılın ikinci çeyreğinde zarar gören sosyal medya şirketleri dalgası yayılıyor. Hisselerinde düşüş yaşayan Snapchat, bini aşkın personelini işten çıkaracak.
Snapchat’ten Kötü Haber: Bini Aşkın Personeli İşten Çıkarıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerika’daki resesyon endişesi, ABD şirketlerini işten çıkarma kararı almaya itiyor. En son Snapchat’in çok sayıda personelini işten çıkaracağı öğrenildi.

Amerikalı teknoloji ve medya haberleri şirketi The Verge’ün raporunda, bugün itibarıyla Sosyal medya ağı Snapchat’in bin 280 çalışanını işten çıkaracağı paylaşıldı.

Yaklaşık 7 bine yakın çalışanı bünyesinde bulunduran Snapchat’in geliştirici departmanında azalmaya gitmesinin mini uygulamalar ve oyunlar üzerine çalışan ekibi ciddi şekilde etkileyeceği düşünülüyor.

Çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkarmaya giden sosyal medya platformu için bu yıl zor geçti. Şirket, ikinci çeyrekte gelirinin yanı sıra kazancında da kayıp yaşadı.

Şirketin hisse senedi fiyatında 2022 için yaklaşık yüzde 80 düşüş görüldü. Snap için çizilen karamsar tablo, çevrimiçi reklam pazarındaki düşüş nedeniyle zarar gören bir sosyal medya şirketleri dalgasına işaret etti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Snapchat’e ek olarak PayPal, Etsy, Netflix ve Shopify kötü performans gösteren hisse senetleri arasında yer almıştı.

Snap, Temmuz ayında paylaştığı ikinci çeyrek yatırımcı mektubunda, rehberlik sağlamayacağını ve ileriye dönük görünürlüğün son derece zorlu olmaya devam ettiğini bildirmişti.

Ağustos ayının başlarında ise ‘Pixy uçan kameralı drone’ uygulamasını geliştirmeyi rafa kaldırmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.