Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Smart Güneş’ten Sipariş, Alfa Solar’dan Kayıtlı Sermaye Açıklaması

Smart Güneş, güneş paneli satışının ön ödemesini aldığını, Alfa Solar Enerji ise kayıtlı sermaye tavan artırımı başvurusuna dair detayları açıkladı.
Smart Güneş’ten Sipariş, Alfa Solar’dan Kayıtlı Sermaye Açıklaması
Yorum

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret’ten, şirketin cirosuna olumlu katkı sunacak haberler gelmeye devam ediyor. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamaya göre Smart Güneş, yurt içinde yerleşik bir müşterisi işe güneş paneli satışına dair sipariş aldı.

Söz konusu sipariş için KDV hariç, toplamda 41.989.896 TL’lik ön ödeme alındığı belirtildi.

Smart Güneş hisseleri (SMRTG) yüzde 1 oranında düşüş gösterdi. 88,1 liradan işlem gören hisselerde zirve seviyesi 141,60 olurken, yıllık getirisi yüzde 1055 oldu.

Alfa Solar’ın Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımına Onay

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. kayıtlı sermaye tavanının yükseltilmesi ve tavan geçerlilik süresinin uzatılmasına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayını duyurdu. 200.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanının 4.000.000.000 TL’ye çıkarılması için gerekli olan uygunluğun SPK tarafından onaylandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada söz konusu onayın 07.03.2023 tarihinde yollanan E-29833736-110.04.04-34257 sayılı yazısı ile bildirildiği aktarıldı.

Alfa Solar, bu aşamanın ardından gerekli izinleri almak için Ticaret Bakanlığı’nda başvuru yapacak. Bakanlık’tan da izin alındıktan sonra genel kurulun yapacağı ilk toplantıda, esas sözleşme değişikliği pay sahiplerinin onayına sunulacak.

Şirketin kayıtlı sermaye tavanı için geçerlilik tarihi 31.12.2027’de sona erecek.

Alfa Solar hisse senedi (ALFAS), saat 16.00’ya yaklaşırken yüzde 2,16 ekside 249,70 liradan işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu