Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Smart Güneş’ten Ciroyu Olumlu Etkileyecek Duyuru

Bu yılın Mart ayında borsaya giren Smart Güneş, 2,04 milyon dolarlık satış sözleşmesi imzaladı. Hisseler için ufukta yeni rekor mu var?
Smart Güneş’ten Ciroyu Olumlu Etkileyecek Duyuru
HABER GİRİŞ

Borsaya bu yıl girmesine rağmen yüksek getiri sunan şirketlerden Smart Güneş’ten ciroyu olumlu etkileyecek yeni açıklama geldi. Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim San. ve Tic. A.Ş.’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamada yurtiçi satış sözleşmesi imzalandığı duyuruldu.

Sözleşme, şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçinde yerleşik büyük bir müşterisi arasında imzalandı.

Aynı zamanda anlaşmanın, KDV hariç toplam 2.045.452,50 ABD doları bedel üzerinden güneş paneli satışına istinaden yapıldığı aktarıldı.

16-17-18 Mart 2022 tarihlerinde 14 lira fiyat ile QNB Finansinvest ve TSKB eş liderliğinde halka arz edilen Smart Güneş’in hisseleri borsaya SMRTG kodu ile girdi.

8 aylık süre içinde yatırımcısına büyük getiri sunan hisseler, bir haftada yüzde 55, bir ayda ise yüzde 173 oranında arttı.

GCM Yatırım Banner

Bugün 141,60 lira ile tüm zamanların rekorunu tazelerken yıllık getirisi yüzde 1740’a yaklaştı. Eylül’den bu yana rekor üstüne rekor kıran hisselerde devre kesici uygulanırken yatırımcı gözünü yerini rekorlara dikti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.