Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Smart Güneş Dev Yatırımla Yeni Şirket Kuruyor

Bu yıl borsaya giriş yapan Smart Güneş, halka arz gelirlerinin kullanım planı doğrultusunda yeni bir şirket kurmaya karar verdi.
Smart Güneş Dev Yatırımla Yeni Şirket Kuruyor
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim San. ve Tic. A.Ş., bugün alınan Yönetim Kurulu kararına ilişkin kamuoyu duyurusu yaptı. Açıklamada, Smart Solargize Yeşil Mobilite A.Ş. ünvanlı, 5 milyon TL sermaye ile yeni şirket kurulmasına karar verildiği bildirildi.

Energy Plaza, Rüzgarlıbahçe Mah. Feragat Sok. N2 K:6 34805 Beykoz/İstanbul adresinde kurulması planlanan yeni şirketin sermayesine yüzde 100 oranında sermaye payı ile iştirak edilerek tüzel kişi ortak olunmasına dair alınan karar da açıklandı.

Söz konusu kararların, halka arz izahnamesinde yer alan halka arz gelirlerinin yeni yatırımlarda kullanımına yönelik olarak şirketin yaptığı işlerle entegre ederek sinerji yaratabileceği yatırım alanları ve yeni iş modelleri oluşturulması kapsamında alındığı belirtildi.

Smart Güneş Hisse Getirisi
Kaynak: Paratic Piyasalar

Smart Güneş, Mart ayında halka arz edildi. 14 TL sabit fiyattan, SMRTG koduyla borsaya giriş yapan şirket hisseleri, sadece sekiz aya yakın bir zamanda yüzde 1400 gibi dev bir artış gösterdi.

An itibarıyla 117 lira tavan fiyatta seyreden hisseler, haftalık bazda yüzde 52, aylık bazda ise yüzde 148 oranında kazanç sundu. Yatırımcısına getirdiği bu yüksek kazanç oranları sayesinde son dönemin en çok konuşulan hisseleri arasında yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

İnvesting teknik indikatörlerine göre “güçlü al” tavsiyesini işaret eden hisselerde, aşılması gereken bir sonraki direnç seviyeleri 120,26 ve 123,53 olarak takip ediliyor. Olası düşüşlerde ise 103,93 – 110,46 destekleri izlenecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.