Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Smart Güneş’in Bağlı Ortaklığından Milyon Dolarlık Anlaşma

Smart Güneş, bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş'nin milyon dolarlık yeni iş sözleşmesi hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Smart Güneş’in Bağlı Ortaklığından Milyon Dolarlık Anlaşma
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş.’nin yen iş alımı hakkında açıklama yaptı.

Şirket, bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş.’nin, yurtiçinde yerleşik kurumsal bir müşterisi ile imzaladığı iş sözleşmesinin tutarının 1.311.500,00 dolar olduğunu açıkladı.

Smart Güneş, söz konusu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçinde yerleşik kurumsal bir müşterisi arasında KDV hariç toplam 1.311.500,00 ABD Doları tutarında Güneş enerjisi santrali anahtar teslim kurulumuna istinaden yurtiçi satış sözleşmesi imzalanmıştır. (Güncel baz ABD Doları/TL kuru ile toplam bedel 24.636.527,50 -TL’dir.) Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Paratic Piyasalar Smart Güneş Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Smart Güneş tarafından yapılan açıklama sonrasında şirketin (SMRTG) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 11:45 itibarıyla en yüksek 80,5’i, en düşük ise 77,5’i gördü. Saat 12:26’dan itibaren ise yüzde 13’lük artışla 78,75’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Şirketin hisselerinde haftalık bazda yüzde 10,27’lik, aylık bazda yüzde 4,78’lik azalış görüldü.

Smart Güneş en son, Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. ile imzaladığı 9,5 milyon dolarlık sözleşme ile gündeme gelmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın