Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Smart Güneş ile Girişim Elektrik Arasında Dev Anlaşma

Girişim Elektrik, güneş paneli alımı için Smart Güneş ile 9,5 milyon dolarlık sözleşme imzaladı. Olumlu gelişme sonrası hisseler pozitif seyrediyor.
Smart Güneş ile Girişim Elektrik Arasında Dev Anlaşma
Son Güncelleme: 
Yorum

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. ile Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında iş sözleşmesi imzalandı. Her iki şirket de Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) söz konusu gelişmeye dair açıklama yaptı.

Girişim Elektrik tarafından yapılan açıklamada, yurt içi büyük güneş enerjisi santrali (GES) projelerinde kullanılmak üzere, güneş paneli alımı için Smart Güneş ile 9.507.146,74 ABD doları tutarında sözleşme imzalandığı bildirildi.

GESAN ve SMRTG Borsanın En Çok Kazandıranlarından

Kaynak: Paratic Piyasalar

Enerji sektörünün lider isimlerinden olan Girişim Elektrik ve Smart Güneş’in aldığı bu karar yatırımcısını da memnun edecek nitelikte. Her iki şirketin hissesi son aylarda en fazla artanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Son haftalarda Borsa İstanbul’da yaşanan genel satış dalgasıyla her ikisi de aylık bazda yüzde 4’ten fazla geriledi. Ancak yıllık getirisine bakıldığında, yatırımcıları cazip edecek derecede yüksek oranlar kaydedildi.

Girişim Elektrik (GESAN) hissesi bir yılda yüzde 1400’e yakın değer kazandı. Saat 16.26’da yüzde 5,77 artışla 256,4 liradan işlem görüyor. GESAN, Aralık atında 302 lirayı geçerek rekor kırdı.

Bu seviyeden sonra yönünü aşağı çevirerek 12 Ocak’ta 172’ye kadar geriledi. Ardından hızlı bir yükselişe geçen hisseler son bir haftada yüzde 40’tan fazla prim yaptı.

Aynı durum geçen yıl halka arz edilen Smart Güneş (SMRTG) hisseleri için de geçerli. An itibarıyla yüzde 4’e yakın artıda seyreden hisseler, 92,4 liradan fiyatlanıyor.

Rekor seviyesi 141,60 olurken aylık bazda yüzde 32, yıllık yüzde 1104 oranında değer kazandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu