Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Smart Güneş Yeni Şirket Kurdu! KCAER Dev Siparişini Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören SMRTG yeni şirket kuruluş işlemlerinin tamamlandığını, KOCAER ise siparişine yönelik detayları paylaştı.
Smart Güneş Yeni Şirket Kurdu! KCAER Dev Siparişini Duyurdu
Yorum

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret (SMRTG), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni şirket kurulmasına yönelik açıklama yaptı. Şirket daha önce kurulmasına karar verildiği paylaşılan Smart Yeşil Hidrojen Teknolojileri ve Üretim A.Ş’nin tescil işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

Söz konusu şirketin 10.000.000 TL sermaye ile kurulduğu, Smart Güneş Enerjisi’nin şirket sermayesine yüzde 70 oranında pay ile iştirak ettiği aktarıldı.

SMRTG, günü yatay tamamlayarak kapanışını 76,5 TL’den yaptı. Şirketin hisselerinde haftalık yüzde 3, aylık yüzde 9,3 artış görüldü. Yıllık zarar ise yüzde 12,2 seviyesinde bulunuyor.

Kocaer Çelik

Borsa İstanbul’da KCAER koduyla işlem gören Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret, 31 Mayıs tarihinde yaptığı paylaşımda yeni iş ilişkisini duyurdu.

Şirket, Amerika kıtasına yönelik toplam 15,33 milyon dolar tutarında ve yurt içine ihraç kayıtlı olarak 11 milyon dolar tutarında olmak üzere toplam 26,3 milyon dolar tutarında çelik profil siparişi aldığını ifade etti.

Yüksek katma değerli ürünlerden oluşan siparişlerin teslimatlarının Haziran- Temmuz ayları içinde tamamlanmasının planlandığı aktarıldı.

KCAER, yaptığı duyuru sonrasında düşüş kaydeden Borsa İstanbul’da pozitif ayrışan şirketler arasında yer aldı. Şirketin hisseleri günlük yüzde 5 artışla 16,2 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık yüzde 21,4, aylık yüzde 13,8 oranında değer artışı gerçekleşti. Yıllık kayıp ise yüzde 21 düzeyinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu