Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Smart Güneş 2,2 Milyon Dolarlık Anlaşmasını Duyurdu

Smart Güneş, bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş’nin 2,2 milyon dolarlık yeni anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde...
Smart Güneş 2,2 Milyon Dolarlık Anlaşmasını Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada yatırımcıların hisselerini merakla takip ettiği şirketlerden olan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisine yönelik açıklamada bulundu.

Smart Güneş, şirketin bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş’nin yurtiçinden bir müşterisi ile anlaştığını duyurdu.

Şirket, güneş paneli satışı kapsamındaki anlaşmanın KDV hariç toplam 2.276.505 dolar olduğunu duyurdu. Satış sözleşmesinin imzalandığı ve tutarın tamamının tahsil edildiğini kaydetti.

Smart Güneş Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Smart Güneş’in borsada işlem gören (SMRTG) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 10.27 itibarıyla yüzde 0.55’lik yükseliş gösterdi. Hisseler 63,7 TL’den işlem gördü.

Şirketin hisselerinde aylık bazda yüzde 63,7’lik, haftalık bazda yüzde 27,32’lik yükseliş saptandı.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde dün şirketin JCR Avrasya tarafından yapılan kredi derecelendirmesi paylaşıldı. Şirketin uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notu “A+ (tr)” olarak, kısa vadeli ulusal kurum kredi rating notu “J1 (tr) / (Stabil Görünüm)” teyit edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın