Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Smart Güneş 2,2 Milyon Dolarlık Anlaşmasını Duyurdu

Smart Güneş, bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş’nin 2,2 milyon dolarlık yeni anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde...
Smart Güneş 2,2 Milyon Dolarlık Anlaşmasını Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsada yatırımcıların hisselerini merakla takip ettiği şirketlerden olan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisine yönelik açıklamada bulundu.

Smart Güneş, şirketin bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş’nin yurtiçinden bir müşterisi ile anlaştığını duyurdu.

Şirket, güneş paneli satışı kapsamındaki anlaşmanın KDV hariç toplam 2.276.505 dolar olduğunu duyurdu. Satış sözleşmesinin imzalandığı ve tutarın tamamının tahsil edildiğini kaydetti.

Smart Güneş Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Smart Güneş’in borsada işlem gören (SMRTG) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 10.27 itibarıyla yüzde 0.55’lik yükseliş gösterdi. Hisseler 63,7 TL’den işlem gördü.

Şirketin hisselerinde aylık bazda yüzde 63,7’lik, haftalık bazda yüzde 27,32’lik yükseliş saptandı.

Bu gelişmelerin öncesinde dün şirketin JCR Avrasya tarafından yapılan kredi derecelendirmesi paylaşıldı. Şirketin uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notu “A+ (tr)” olarak, kısa vadeli ulusal kurum kredi rating notu “J1 (tr) / (Stabil Görünüm)” teyit edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu