Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şişecam’dan Finansman Bonusu, TAV’dan İhale Açıklaması

TVA Havalimanları süreci devam eden bir ihaleye dair açıklama yaparken, Şişecam borçlanma aracı ihracı hakkında açıklama yaptı.
Şişecam’dan Finansman Bonusu, TAV’dan İhale Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

TAV Havalimanları Holding A.Ş. Nijerya Lagos Havalimanı ihalesinin sürecine dair yatırımcılarını bilgilendirdi. Açıklamada, Nijerya Federal Havalimanları Otoritesi tarafından açılan Nijerya Lagos Havalimanı İhalesinde sürecin devam ettiği belirtildi.

Söz konusu ihaleye dair 17 Ekim 2022 açıklamasında, “Nahco Management Services Ltd ve Planet Project Limited ile oluşturduğumuz Konsorsiyumun Lagos Havalimanı’nın dış hat yolcu ve kargo terminallerinin 20 yıl süreyle işletilmesi ve geliştirilmesi ihalesinde müzakere aşamasına geçmek için “ercih edilen işletmeci olarak seçildiğini, bu seçimin gerekli resmi onayların alınmasına tabi olduğunu ve resmi onayların alınmasını takiben pazarlık sürecinin başlayacağı” bilgisinin yer verildiği hatırlatıldı.

Tav hisseleri (TAVHL), saat 11.35’te yüzde 0,95 ekside 83,70 liradan işlem görüyor. Açılışı 84,8’den yaptıktan sonra 83,6 – 84,95 arasında hareket etti. Hisselerde aylık kazanç yüzde 6, yıllık yüzde 98 seviyesinde.

Şişecam

Türkiye Şişe ce Cam Fabrikaları A.Ş. pay dışında sermaye piyasası aracı işlemlerine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada “08.09.2022 tarihli 10.000.000.000 TL ihraç tavanı dahilinde şirketimizin, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satışa sunulan 181 gün vadeli 550.000.000 TL nominal değerli finansman bonosu vade başlangıç tarihi 14 Nisan 2023, itfa tarihi 12 Ekim 2023 olacak şekilde gerçekleştirilmiştir.” bilgisine yer verildi.

Şişecam hisseleri (SISE) yüzde 0,50 artışla 44,72 liradan işlem görüyor. Borsa İstanbul’un lokomotiflerinden olan Şişecam hisseleri, son bir haftada yüzde 4 oranında prim yaptı.

QNB Yatırım SISE için hedef fiyatını 65 TL’ye, İntegral Yatırım 64’e, TEB Yatırım 61,8’e, Galata 61,1’e ve Garanti BBVA 40,60’tan 63,40 TL’ye yükseltti. Garanti, tavsiyesini ise endeks üstü getiri olarak korudu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu