Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şişecam’da Moody’s Etkisi: Kredi Karnesine Artı Yazdı

Moody's'in değerlendirmelerine ilişkin bildirimler gelmeye devam ediyor. Şişecam, güncellenen kredi derecelendirme notunu paylaştı. Detaylı bilgi haberde;
Şişecam’da Moody’s Etkisi: Kredi Karnesine Artı Yazdı
HABER GİRİŞ

ABD merkezli uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in 12 Ocak günü paylaştığı Türkiye değerlendirme raporunun etkileri sürüyor. Türkiye’nin kredi notunun “Durağan”dan “Pozitif”e revize edilmesinin ardından 19 Ocak 2024 tarihinde Şişecam’ın kredi karnesinin de netleştiği duyuruldu.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kredi derecelendirme notunu paylaştı.

Açıklamada, Moody’s, Türkiye’nin yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu “B3” olarak teyit etmesi sonrasında Şişecam’ın da aynı notu aldığı kaydedildi.

Şişecam’ın yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunun “B3” olduğu ve görünümünün “Durağan”dan “Pozitif”e yükseltildiği kaydedildi.

Şişecam Hisse 22.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

SISE koduyla işlem gören şirket hisseleri, yeni yılda yeşil mumlara tutunmayı başardı. Yılbaşından itibaren yüzde 10 primlenen hisseler aylık yüzde 2’nin üzerinde artış gördü.

GCM Yatırım Banner

Yükselişi sınırlı kalan SISE, yılbaşından itibaren 48,98 TL seviyesini direnç noktası görürken, bugünkü açlışını pozitif bölgede yaptıktan sonra TSİ 10.19 itibarıyla 48 lira seviyesinde işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.