Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şirketten İsim Değişikliği Geldi: Primi yüzde 800’e Çekildi!

Sektöründe 80 yıla yakın zamandır faaliyet gösteren Borusan Grubu’ndan kimlik değişimi kararı geldi. Şirket, ismini değiştirdiğini basın açıklamasıyla duyurdu.
Şirketten İsim Değişikliği Geldi: Primi yüzde 800’e Çekildi!
HABER GİRİŞ

Yılın üçüncü çeyrek bilançosunda ilk 9 aylık net kârıyla yıllık yüzde 400’ün üzerinde artışa imza atarak dikkatleri üzerine çeken Borusan Mannesmann Boru Yatırım Holding A.Ş.’den radikal bir değişiklik kararı geldi. Şirket, isim değişikliğine gittiğini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden isim değişikliğine dair basın açıklaması paylaşan Borusan Mannesmann’ın yeni adı Borusan Boru oldu.

Borusan Mannesmann Boru Yatırım Holding A.Ş.’de toplam yüzde 77’lik pay sahiplik oranını yüzde 100’e çıkaran Borusan, Salzgitter Mannesmann GmbH ile yollarını ayırdığını paylaştı.

25 yıllık ortaklığın son bulmasıyla, şirketin marka kimliğinin de yenilendiği söylenen açıklamada, “Bundan böyle şirketimiz Türkiye’de “Borusan Boru”, uluslararası arenada ise “Borusan Pipe” markalarıyla faaliyetlerine devam edecektir” denildi.

Borusan Mannesmann Hisse 29-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçen hafta Pazartesi günü yıllık primi yüzde 1000’e yaklaşan Borusan Mannesmann (BRSAN) hisseleri son günlerde kırmızı mumlarla boğuşanlar arasında yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Morgan Stanley Capital International (MSCI) endeksinde Kasım ayı raporunda listeden çıkarılan ve yıllık primi yüzde 800’e çekilen BRSAN, aylık yüzde 25 oranında düşüşe şahit oldu.

Yıl içerisinde 1044 TL’ye kadar sıçrayan ve bugünü yüzde 2 düşüşle geçiren şirket hisseleri TSİ 14.24 itibarıyla 706 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın