Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şirket En Düşük Teklif İle İhaleyi Kaptı! Hisseler Yükseldi

Ral Yatırım, bağlı ortaklığının katıldığı ihalede en düşük teklifi verdiğini ve şirketin uhdesinde kaldığını açıkladı. Detaylar haberde...
Şirket En Düşük Teklif İle İhaleyi Kaptı! Hisseler Yükseldi
HABER GİRİŞ

Ral Yatırım Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin bağlı ortaklığının ihaleyi kazandığını duyurdu.

Şirket yapılan açıklamada iştiraki HERA Teknik Yapı A.Ş’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 19 Mart 2024 tarihinde düzenlenen ihaleye katıldığını hatırlattı.

Hatay-Dörtyol Bahçelievler Mahallesi 4. Etap 574 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi konulu ihalenin ikinci oturumuna katılım sağlandığını açıkladı.

Ral Yatırım, dün yaptığı açıklamada birinci oturum için 1 milyar 400 milyon TL teklif verildiğini açıklamıştı.

Bugün ikinci oturumda 1 milyar 209 milyon 687 bin 681 TL teklif sunarak birinci en düşük teklifin verildiğini açıkladı. İhalenin şirketin uhdesinde kaldığını duyurdu. Tekliflerin değerlendirme aşamasında olduğu kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Ral Yatırım Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ral Yatırım’ın borsada işlem gören (RALYH) hisseleri, güne 124,30 TL’den başladı. Saat 13.10’da 131,6 TL’ye iğne atan hisseler düşüşe geçerek 129,4’e geriledi. Hisselerin yıllık kazancı yüzde 244,7, aylık kazancı yüzde 54,14 oldu. Haftalık bazda yüzde 9’a yakın kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.