Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şirket 32 Milyon TL’yi Aşkın İş Aldı: Hisseler Hareketlenmedi!

Son bir haftada siparişleri hızlandıran Dofer Yapı, yeni iş anlaşmasını paylaştı. Şirketin son bir haftada aldığı 32 milyon TL’yi aşkın siparişler hisselere yansımadı.
Şirket 32 Milyon TL’yi Aşkın İş Aldı: Hisseler Hareketlenmedi!
HABER GİRİŞ

Yakın zamanda halka arz olan Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., geçen hafta aldığı 16,5 milyon TL’lik siparişin ardından hafta başında paylaştığı bildirimde 11 milyon TL’ye yakın tutardaki sözleşmesini duyurduktan sonra ilerleyen günlerde de iş ilişkilerini devam ettirdi.

Bir haftalık süre zarfında üçüncü anlaşmasını duyuran şirket, 5,5 milyon TL’lik yeni iş ilişkisine ilişkin açıklamasını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı.

Açıklamada, yurt içi merkezli 2 firma ile Dofer Yapı arasında 19 Aralık Salı ve 20 Aralık Çarşamba günlerinde katma değer vergisi (KDV) hariç 5.503.456,25 TL tutarında sipariş sözleşmesi imzalandığı kaydedildi.

Dofer Yapı Hisse 21.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Aralık ayını verimli geçiren şirket, bu yıl Ekim ayında halka arzında yaklaşık 4 katı aşkın talep görmüştü.

Şirket hisseleri (DOFER), 16 Ekim 2023 tarihinde 17,11 TL’den işleme başlamış ve tavan serisini on güne çıkarmıştı. Tavan bozduktan sonra ise ilerleyen günlerde toparlanarak pozitif bölgeye tekrar geçiş yapmıştı.

GCM Yatırım Banner

En yüksek 48,7 TL’yi gören hisselerde son günlerde düşüş derinleşti. DOFER, aylık yüzde 31, haftalık ise yüzde 5’in üzerinde düşüş yaşayarak, bugün ise yüzde 6’ya yakın kayıpla TSİ 15.19 itibarıyla 25,34 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın