Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzın Yeni İsmi 1 Haftada 27 Milyon TL’yi Aşkın İş Aldı

Ekim ayında halka arz listesine adını yazdıran Dofer Yapı, Aralık ayını verimli geçiriyor. Şirket bir haftada ikinci büyük iş anlaşmasını yaptı.
Halka Arzın Yeni İsmi 1 Haftada 27 Milyon TL’yi Aşkın İş Aldı
HABER GİRİŞ

Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 14 Aralık Perşembe günü yaptığı bildirimde 16,5 milyon TL’lik yeni anlaşmasını duyurduktan bir günde sonra yurt içi merkezli 3 firmayla daha iş ilişkisi kurduğunu duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulunan şirket,15 Aralık Cuma günü katma değer vergisi (KDV) hariç 10.828.293 TL tutarında sipariş aldığını paylaştı.

Yurt içinde üç firmayla imzalanan sözleşme için üretim tesislerinin tam kapasite çalışmaya devam edeceği bildirildi.

Dofer Yapı Hisse 18.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Halka arzına yaklaşık 4 katı aşkın talep toplayan ve 16 Ekim 2023 tarihinde 17,11 TL’den işleme başlayan şirket hisseleri (DOFER) tavan serisini on güne çıkarabildi.

Tavan bozduktan sonra toparlanarak ilerleyen günlerde de pozitif bölgede yer aldı. Ancak son günlerde BIST 100 tarafında yaşanan çarpıcı düşüşlerde kayıplarını artırdı. En yüksek 48 TL seviyesini görse de aylık yüzde 35’e yakın, haftalık ise yüzde 25’in üzerinde düşüş yaşadı. Bugün ise TSİ 17.34 itibarıyla 8’e yakın düşüşüyle 24,98 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın