Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek’ten Rezerv Açıklaması: Biriktirmeye Devam Edeceğiz

Gün içinde Londra’da yabancı yatırımcılarla bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden rezerv paylaşımı yaptı.
Şimşek’ten Rezerv Açıklaması: Biriktirmeye Devam Edeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye’nin uluslararası rezervlerine yönelik paylaşım yaptı. Şimşek, piyasa koşulları elverdiği ölçüde uluslararası rezerv birikimini sürdüreceklerini vurguladı.

Bakan, 29 Eylül’de brüt döviz rezervlerinin haftalık bazda 3,3 milyar dolar düşerek 122,2 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirtti.

Şimşek’ten Rezerv Açıklaması: Biriktirmeye Devam EdeceğizKaynak: Twitter

Söz konusu düşüşte altın fiyatları ile swap işlemlerinin etkili olduğunun altını çizen Şimşek, söz konusu dönemde yurt içi swap stokunun 2,2 milyar dolar azalırken altın fiyatlarında gerilemenin etkisinin 1,1 milyar dolar seviyesinde olduğunu paylaştı.

Bakan Şimşek, Türkiye’ye ilave dış kaynak sağlamaya yönelik çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini bildirdi ve bu çerçevede Londra’da çok verimli toplantılar yaptıklarını açıkladı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Londra’da ziyaretlerine devam eden Şimşek, toplam varlık büyüklüğü 75 trilyon doları aşan uluslararası varlık yönetim şirketleri, çok uluslu bankalar ve altyapı fonlarının yöneticileriyle bir araya geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu