Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek’ten Para Yok Uyarısı: Çok Zorlanacaksınız

Sermaye sahipleriyle karşı karşıya gelen Bakan Şimşek’in ‘kötü adam’ ilan edildiği ve “Para yok, çok zorlanacaksınız” dediği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.
Şimşek’ten Para Yok Uyarısı: Çok Zorlanacaksınız
HABER GİRİŞ

Sıkılaşma tedbirlerinden geri adım atmama niyetinde olan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yaptığı toplantılar gündem olmaya devam ediyor. Hafta sonu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) 365 oda ve borsa başkanıyla görüşen Şimşek’in mesajları dikkat çekti.

Şimşek’in “Bu yıl bir şey istemeyin, para yok, çok zorlanacaksınız” dediği iddiasını bugünkü köşesine taşıyan Erdal Sağlam, sermaye sahiplerinin taleplerine karşılık verilmediğini yazdı.

Gazeteci Sağlam, 10 Haber’de yer alan yazısında, Bakan Şimşek’in toplantıda yaptığı konuşmada yerel seçimlerden sonra kimsenin finansman ihtiyacı için kapısını çalmasını istemediğini aktardı.

Sermaye sahiplerinin taleplerini karşılıksız bıraktığı için ‘kötü adam’ ilan edildiğini söyleyen Şimşek’in, kimseye kredi ya da finansal kolaylığı sağlamayacağının altını çizdiğini söyledi.


Sağlam, “Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hafta sonunda TOBB’da oda başkanlarıyla yaptığı toplantıda, ‘2024 yılında kimse bana bir şey istemek için gelmesin, para yok’ demiş” diye yazdı.

Seçimleri gerekçe göstererek kendisinden yardım isteyenlere, “Zorlanacaksınız, zaten bunu size açıkça söylüyorum ama benden bir şey istemeyin” yanıtını verdiğini ekledi.

GCM Yatırım Banner

Daha önce de basına kapalı yaptığı toplantılarda enflasyonla mücadelenin bu yılı zorlu geçireceği uyarılarını dile getiren Bakan Şimşek, zoraki olarak da olsa özel sektörün rıza göstermesi gerektiğini ve buna mecbur olduklarını, aksi takdirde oluşacak iklimin daha da kötü olacağını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.