Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek’ten Enflasyon için Umut Veren Açıklama!

Bakan Şimşek, online bağlantı ile katıldığı programda ekonomi gündemine yönelik açıklamalar yaptı. Şimşek, enflasyon için tarih vererek konuştu.
Şimşek’ten Enflasyon için Umut Veren Açıklama!
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Marka Konferansı’na konuşmacı olarak online bağlantı ile katıldı ve önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye hizmet için döndüğünü vurgulayan Şimşek, tek amacının bu olduğunu ve başka bir beklentisinin olmadığını belirtti.

Kurala dayalı uluslararası normlara göre politikalar uyguladıklarını aktaran Bakan, Türkiye’nin son 5 ayda finans çevrelerinin ilgi gösterdiği bir ülke haline geldiğini paylaştı.

Orta Vadeli Program’da (OVP) hedefleri ortaya koyduklarını, şimdi ise uygulama zamanı olduğunu söyleyen Şimşek, “Şeffaf olmak lazım, tutmayacağımız sözü vermemek lazım. Biz bunu yapıyoruz.” dedi.

Kritik Enflasyon Açıklaması

Türkiye’nin kredi notu görünümünün iyileştiğini, daha erken aşamada olunduğunu, global finans çevrelerinin desteğinin sürdüğünü, ancak bu gelişmeleri yeterli görmediklerini kaydetti.

1 yıl içinde enflasyonu ciddi oranda kontrol altına alıp düşüreceklerini ve cari açığı kapatacaklarını söyleyen Şimşek, reformlar ile fiyat istikrarı ve mali disiplinle Türkiye’nin dünyadaki konumunun yükseleceğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

“Cazip Bir Ülke Haline Getireceğiz”

Daha çok bol oksijenin olduğu ve gençler için cazip bir ülke haline getireceklerini paylaştı. Son yılların oldukça zorlu geçtiğini, gençlerin Türkiye’nin kıymetini bilmelerini ve potansiyeline inanmalarını istediklerini belirtti.

Hayat pahalılığını azaltmak, refah seviyesini artırmak için çalıştıklarını söyledi ve “Gençlerimiz bize inansın” dedi. Yurt dışının buradan göründüğü kadar cazip olmadığını ancak orada tecrübe kazanmanın önemli olduğunu paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın